Як можна використовувати ґаджети, інтернет-технології та мережеві сервіси для навчання? Не варто обмежуватись Googl-ом для пошуку потрібної інформації! Хоча, це теж важливо й потрібно. Варто лишень пам’ятати елементарні правила медіаграмотності, перевіряти й уточнювати отриману інформацію та критично до неї ставитися. Медіаграмотності варто вчити і вчитися не лише на спеціальних уроках чи курсах, а й самостійно розвивати критичне мислення та навички перевірки даних. Прості правила перевірки інформації можна почитати, наприклад, ТУТ

Часто на зустрічах у школах доводиться чути скарги на постійне «зависання» дітей у смартфонах чи планшетах та порушення заборони на їх використання. А розповіді про боротьбу з підлітковою інтернет-залежністю нагадують репортажі з театру воєнних дій. У той же час, багато вчительок та вчителів використовують на уроках мережеві сервіси. І досягають цим не лише навчальних цілей, а й створюють «додаткові цінності»: співпраця замість контролю та тиску; інтерес та азарт замість повчання й нудьги; освоєння цифрових компетентностей дітьми та педагогами; взаємонавчання.

Серед найпопулярніших часто використовуваних сервісів – ресурси для проведення опитувань:

  • https://kahoot.com/ . Людина, яка проводить опитування, має зареєструватися на сайті та підготувати вікторину (питання і варіанти відповідей). Учасники/ці заходять за наданим посиланням (реєстрація непотрібна) й обирають свій варіант відповіді. Списати або знайти готову відповідь неможливо за браком часу. Відповіді виводяться на екран одразу; організатор/-ка може бачити результат кожного учасника/-ці.
  • https://get.plickers.com/ – дозволяє проводити опитування з використанням лише одного (вчительського) телефона. Учні відповідають, піднімаючи спеціальні картки. Детальна інструкція з користування тут: http://tutorials.nothx.pro/instrukcija-z-vikoristannja-interakti/

Ми пропонуємо користуватися також сервісом зі створення «хмаринок слів» https://wordart.com/. Він має англійський інфтерфейс, але доволі простий і зрозумілий. Після реєстрації або входу через соцмережі ви потрапляєте в особистий кабінет, де можете створювати хмарки, натиснувши кнопку „Сreate”. Ресурс дає можливість вибору зображення за категоріями або завантажити власну картинку. Якщо імпортуєте цілий текст, ресурс порахує найчастіше вживані слова й виставить для них розмір залежно від частоти вживання. Можна виставити розмір, колір, нахил для кожного слова вручну або скористатися тими, що пропонує програма. Є можливість змінювати шрифти або форму хмаринки скільки завгодно разів.

За допомогою «хмаринок» можна

  •  візуалізувати будь-які тексти,
  •  акцентувати на важливих термінах чи поняттях теми,
  •  привернути увагу до проблем,
  •  створити нестандартне привітання чи ілюстрацію.

А які ваші ідеї? Що ще можна робити в школі з інтернет-сервісами? А з хмаринками слів? Як це сприяє демократичному розвитку?