19 вересня  відбувся візит Голови Стортингу (Парламенту)  Королівства Норвегії Тоне Вілхелмсен Трьоен до Київської школи №292 імені гетьмана України Івана Мазепи. У складі норвезької делегації були  присутні:  Заступник Голови Стортингу Мортен Волд, Надзвичайний і Повноважний Посол Уле Тер’є Хорпестад та інші представники парламенту Норвегії.  Під час спільної  розмови з адміністрацією школи, учнями та вчителями, говорили про участь школи у Програмі, її досягнення і проблеми на шляху до демократичних перетворень. У неформальній атмосфері пройшла спільна  дискусія на теми: учнівського самоврядування, співпраці з громадою, демократії у школі.

У цьому році Школа проводить вибори президента учнівського  парламенту, саме тому основною  темою обговорення  стала організація демократичних виборів та формування ефективної команди. Адже саме напрямок шкільного самоврядування обрала школа для покращення під час участі у Програмі «Демократична школа».

Учні ділилися своїми думками про демократичні процеси, питали  поради у представників Стортингу щодо організації  ефективної шкільної команди демократичним шляхом.

«У першу чергу ми орієнтуємось на наших учнів, саме вони задають  тон змін у школі», -коментує директорка школи Ольга Слободянюк.

«Демократія не виникає одразу, ми будуємо її день за днем і крок за кроком. Розвиток демократії  саме у діалозі, у дискусії яка відбувається зараз…», – зазначила Тоне Вілхелмсен, Голова Стортингу Королівства Норвегії

Випускники школи також долучилися до обговорення і на власному прикладі  продемонстрували, що зміни можливі завдяки наполегливій роботі та  вірі в успіх, вже навчаючись в університеті вони очолюють студентський парламент і мають вплив на прийняття рішень.

Школа № 292 бере  участь у третьому циклі Програми підтримки освітніх реформ “Демократична школа”, яку підтримує Міністерство закордонних справ Норвегії.