14-16 грудня у Києві тренерки й експертки програми “Демократична школа” працюють над новими посібниками та онлайн-курсами, покликаними допомогти школам в упровадженні демократичних змін.
Отож, маємо честь повідомити про створення інтерактивного он-лайн посібника та трьох он-лайн курсів, які будуть створені в рамках програми. Матеріали розробляються з використанням підходів Ради Європи та досвіду реалізації Програми «Демократична школа» в Україні протягом 2016-2018рр.
Посібник можна буде читати як будь-яку звичайну книгу або обрати лише ті розділи, які користувач/-ка вважає найактуальнішими для себе, отримавши практичні поради з досвіду українських шкіл, питання для аналізу власної ситуації, описи вправ, дотичний теоретичний матеріал.
Перший з он-лайн курсів має на меті покращити підтримку шкіл-учасниць Програми у впровадженні демократичних змін та в розвитку громадянських компетентностей. Школи отримають дорожню карту необхідних дій, яка стане доповненням тренерської підтримки.
Другий має стратегічне значення. Розуміючи, що Програма не може охопити всі школи в Україні, ми пробуємо створити курс, який дозволить вчитися та обмінюватись досвідом за допомогою Інтернет. Буде формуватися спільнота практиків – шкіл, які бажають змін і хочуть дізнатись і навчитись як це можна зробити самостійно, відносно легко і з докладанням доволі невеликих зусиль.
Третій – про те, як можна розвивати громадянські компетентності на різних предметах – наскрізну інтеграцію змістовної лінії громадянської освіти. А головне – про те, як оцінювати громадянську компетентність, і як процес оцінювання можна застосувати, знову ж таки, для розвитку громадянських компетентностей.
Масштаб задуму багатообіцяючий: нас усіх очікує багато роботи з підготовки, впровадження та апробації матеріалів, частина з яких будуть принципово новими для розробників і користувачів. Але ж чим складніший виклик, тим більше шансів на значимість спричинених його подоланням змін. Чи не так?