Запрошуємо на навчання на змішаному (синхронно-асинхронному) курсі для педагогів, що опікуються учнівським самоврядуванням. Курс розпочнеться вже 17 березня.
Навчання на курсі безкоштовне. За успішне виконання програми курсу передбачене отримання сертифіката про підвищення кваліфікації в обсязі 60 годин (2 кредити ЄКТС) відповідно до затвердженої програми підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників закладів освіти.
Чому?
У кожній школі є власний досвід і традиції роботи учнівського самоврядування. Звісно, трапляються й проблеми.
- Як розбудити учнівську активність у школі?
- Як навчитися самим та навчити учнів відстоювати власні інтереси, досягати мети і впливати на життя школи?
- Як зробити це цікаво і по-справжньому?
Аби навчитися новим підходам, запровадити принципи освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини у своїх школах, запрошуємо педагогічних і науково-педагогічних працівників закладів освіти пройти підвищення кваліфікації на навчальному курсі "Розвиток громадянських компетентностей через роботу учнівського самоврядування".
Що ми пропонуємо?
Протягом 8 тижнів навчання ми будемо разом творити успішне учнівське самоврядування в своїх школах, ділитися досвідом та викликами. Курс включає в себе 8 модулів, під час яких будуть організовані такі активності:
- Опанування теоретичного матеріалу.
- Виконання практичних завдань. Просимо зауважити, що виконання практичних завдань вимагатиме активної роботи не лише вас як учасника чи учасниці курсу, а й інших педагогів, які опікуються роботою учнівського самоврядування у вашому закладі освіти. Практичні завдання необхідно виконувати щотижня між фасилітованими онлайн-зустрічами.
- Робота в групах.
- Обговорення на форумі.
- Фасилітовані зустрічі з тренерами.
- Тестування.
Де?
Модулі будуть розташовані на Платформі для онлайн-навчання Програми підтримки освітніх реформ в Україні “Демократична школа”.
Кому буде корисним цей курс?
Педагогам-організаторам, заступникам директорів з виховної роботи, класним керівникам та іншим освітянам, які опікуються роботою учнівського самоуправління та бажають навчитися перетворювати робочу рутину на зрозумілий, налагоджений та цікавий процес.
Реєстрація ТУТ до 10 березня 2021 року включно. Запрошуємо реєструватися по 2-3 людини від закладу освіти, які опікуються роботою учнівського самоврядування.
Результати відбору будуть повідомлені до 12 березня 2021 р.
Перша настановча онлайн-зустріч відбудеться 17 березня 2021 року. Час і технічні деталі будуть повідомлені відібраним учасникам додатково.
Тематичний план курсу передбачатиме 8 навчальних модулів:
1. Цінності демократії та прав людини в діяльності учнівського самоврядування.
2. Збір та вивчення потреб учнів.
3. Положення та інші документи учнівського самоврядування. Процедури формування органів учнівського самоврядування.
4. Організація процесів взаємодії та ухвалення рішень в учнівському самоврядуванні.
5. Інформаційне забезпечення діяльності учнівського самоврядування.
6. Функції та повноваження органів учнівського самоврядування.
7. Звітування, моніторинг та оцінювання діяльності органів учнівського самоврядування.
8. Підведення підсумків.