У процесі групового аналізу контрольної роботи учні/учениці шукають причини виникнення та шляхи усунення помилок, усвідомлюють, що кожна людина має право на помилку, вчаться сприймати помилку як позитивний поштовх до подальшого особистісного розвитку.
Корисні помилки
- Застосування вправи: На уроці
- Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів "Варвинський ліцей №1" Варвинської селищної ради Прилуцького району Чернігвської області
- Предмет: Математика
- Тема уроку/години спілкування: Аналіз контрольної роботи з теми: “Звичайні дроби. Основна властивість звичайного дробу. Додавання і віднімання дробів з різними знаменниками”
- Клас: 6
- Ключова складова громадянської компетентності: Відповідальність
- Додаткова/і складова/і компетентності: Впевненість у собі, Аналітичне та критичне мислення, Вміння слухати та спостерігати
- Очікувані результати:
Учень/учениця:
- розуміє правила порівняння, додавання, віднімання звичайних дробів;
- формулює основну властивість дробу;
- розв’язує вправи, що передбачають скорочення дробів; зведення дробів до спільного знаменника; порівняння дробів; додавання, віднімання звичайних дробів.
- Тривалість вправи: 45 хвилин
- Інструкція для проведення вправи:
- Розпочніть урок з таких слів: «На попередньому уроці ми писали контрольну роботу, результати свідчать про рівень зусиль, яких ви доклали для отримання результату. Сьогодні на уроці ви зможете з’ясувати помилки, зроблені під час виконання вправ та знайти шляхи їх виправлення» (1 хвилина).
- Об’єднайте учнів/учениць у групи (по 4 особи, можливий варіант по 5 осіб, в залежності від кількості учнів/учениць у класі та рівня їх навчальної мотивації) таким чином, щоб група мала учнів та учениць різних рівнів знань (2 хвилини).
- Кожній групі роздайте коробочки, у кожній з яких міститься набір математичних задач різного характеру (картка 1 “Основна властивість дробу”, картка 2 “Додавання та віднімання дробів з різними знаменниками”, картка 3 “Віднімання дробів з різними знаменниками з переходом через одиницю”, картка 4 “Рівняння”, картка 5 “Задача”) (Додаток 1 або 2) (1хвилина).
- Попросіть учнів/учениць навмання витягнути одну картку з коробочки та індивідуально розв’язати її (5-7хвилин).
- Об’єднайте дітей у пари всередині групи та запропонуйте їм перевірити розв’язання одне одного (2-5 хвилин).
- Повідомте групам, що вони мають записати правильний, на їх думку, варіант розв’язання на ватмані та обвести кольоровим маркером моменти, де були допущені помилки під час виконання контрольної роботи (7 хвилин).
- Запропонуйте представникам/-цям груп розповісти про свої висновки. Попросіть прочитати інформацію з картки та аргументувати свою думку щодо обраних способів розв'язання математичних завдань (20 хвилин).
- Проведіть дебрифінг (метод “Мікрофон”). Запитання для обговорення (7-9 хвилин):
- Що ви відчували, коли брали участь у вправі?
- Що є причиною наших помилок?
- На що треба звернути увагу, щоб не допускати помилок?
- Які висновки ви зробили (потрібно вчити та дотримуватися правил, здійснювати самоперевірку)?
- Підсумок за результатами проведення вправи:
Учні/учениці демонструють, що беруть відповідальність за власні помилки, шукаючи причини та шляхи їх вирішення. Намагаються їх позбутися, свідомо змінюючись для досягнення бажаного результату. Оцінюють якість виконаної роботи.
- Додаткові матеріали: Завантажити файл...
- Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
- Використані джерела:
- Наскрізні компетентності для демократії. 60 вправ для розвитку та оцінювання ставлень, умінь і знань. Видання друге (вправа “Як вчитися з неприємного досвіду”, с. 51-52).
- Математика. 6 кл.: Збірник задач і контрольних робіт/А.Г. Мерзляк, В.Б. Полонський, Ю.М. Рабінович, М.С. Якір. - Х.: Гімназія, 2020. – 128с.
- Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Набір карток із вправами; чисті листки для запису розв’язання вправ; декілька маленьких коробочок, предмет, що відіграє роль мікрофона для фіналу вправи.
- Коментарі:
Як можливий варіант, можна пройти тести на сайті “Всеосвіта” за наступним посиланням, що дозволяє учням/ученицям у режимі онлайн перевірити свої знання та дізнатися про помилки, зроблені під час виконання вправ.