Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.
Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.
Фільтр
Простежуємо різноманіття
Вправа:
ПРО самопізнання учня/учениці та формування їх внутрішніх переконань;
ДЛЯ розвитку розуміння й толерантного ставлення до свободи інших висловлювати свої думки;
ЧЕРЕЗ практичний досвід та навчальні можливості, через участь у прийнятті рішень там, де це можливо та корисно.
Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: ДНІПРОВОКАМ'ЯНСЬКА ФІЛІЯ І-ІІ СТУПЕНІВ КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ "ГАННІВСЬКИЙ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС "СЕРЕДНЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА-ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД" ВЕРХНЬОДНІПРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ"
Предмет: Хімія
Тема уроку/години спілкування: Періодична система Д.І.Менделєєва
Клас: 7
Мета вправи/заняття: Розвивати толерантне ставлення до інакшості людей незалежно від віку, статі, соціального походження.
Ключова складова громадянської компетентності: Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей
використовує інформацію, закладену в періодичній системі, для класифікації елементів (металічний або неметалічний), та визначення їхньої валентності, класифікації простих речовин (метал або неметал);
розвиває пізнавальний інтерес до хімії, бажання творчо працювати.
Тривалість вправи: 15-20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
Об’єднайте учнів/учениць у 4 групи по 6-8 осіб (1 хвилина).
Роздайте кожній групі набір карток (16 шт.) з однаковим переліком слів, які характеризують різні суспільні групи, а саме: діти; люди похилого віку; люди з інвалідністю; жінки; чоловіки; студенти/-ки; політики/-ні; селяни/-ки; містяни/-ки; християни/-ки; мусульмани/-ки; роми/-ки; китайці; європейці; американці; африканці.
Поясніть, що учні/учениці у групах мають уважно роздивитися картки, обговорити і розкласти їх від 1 до 16 за значущістю, на їхню думку, у суспільстві (5 хвилин).
Запросіть першу групу презентувати свою послідовність карток, а інші групи попросіть порівняти їх результати з результатами першої групи (5 хвилин).
Проведіть обговорення (до 9 хвилин):
Які емоції ви відчували під час виконання вправи? Опишіть одним словом.
Чому ви саме так розклали картки?
Чи хотілося вам їх розмістити по-іншому?
Як вам працювалось у групі? Як дійшли згоди?
Чому розміщення карток у різних груп відрізняється?
Як ви ставитеся до того, що визначається значущість людей за віковими, статевими ознаками, кольором шкіри, національною чи релігійною належністю?
Підсумок за результатами проведення вправи:
Учні/учениці усвідомлюють необхідність поважного ставлення до різних вікових та соціальних груп, важливість комунікацій між різними людьми.
Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:
Освітня збірка: Усі різні – усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих, - 3тє видання, 2016, ст. 176.
КОМПАС: Посібник з освіти з прав людини за участю молоді, ст. 112.
Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Набір карток із назвами різних суспільних груп.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter