TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Історії змін у школах Програми за 2017-2021 роки

«Пропонуй, плануй, організовуй!» - принцип учнівського врядування Білогірського опорного закладу

bilohirj011За рік тренерської підтримки учні Білогірського опорного закладу ім. І.Ткачука (Хмельниччина) створили дієве самоврядування, оновили статут учнівського самоврядування, навчились відстоювати свої інтереси перед адміністрацією школи та вчителями, розробили внутрішні Правила поведінки для здобувачів освіти. Школярам стало цікаво не лише в школі: вони долучились і до роботи органів місцевого самоврядування. Як вони цього досягнули, розповімо детальніше. 

На початку процесу змін важливо було отримати інформацію від самих школярів – і щодо правил, яких вони будуть дотримуватись, і яких саме змін вони очікують. 

Втілити ініціативу щодо оновлення статуту учнівського самоврядування (УС) допомагали 8 педагогів. Водночас, збором пропозицій до статуту займались загалом близько 450 школярів та школярок (учні 5-11 класів). Безпосередньо опрацьовували та готували документ 10 активістів (ініціативна група). Тож статут у підсумку став дійсно спільним документом шкільної громади.

bilohirj03

Внаслідок проведеного серед учнів 5-11 класів анкетування з’ясувалися їхні найактуальніші потреби. Питання анкети, зокрема, стосувались комфортного освітнього середовища, харчування здобувачів освіти, дотримання норм етикету між учнями та педагогами. Адміністрація закладу освіти максимально пішла назустріч висловленим побажанням і пропозиціям. Частину з них уже реалізували, низку питань ще тримають на контролі. А для постійного зворотного зв’язку у школі створили стенд «Паркуємо запитання, пропозиції, ідеї, думки…».

Ініціативи і відповідальність

«Пропонуй, плануй, організовуй!», - саме під таким гаслом тепер працюють органи учнівського самоврядування в Білогірському опорному закладі ім. І.Ткачука.

  • Вир позитивних емоцій і задоволення від зробленого - це коли вирішувати пропонують нам! І відповідальність також ми беремо на себе, - ділиться враженнями членкиня учнівського самоврядування Анна Комаринська.

Саме з ініціативи учнівського самоврядування було вирішено реалізувати проєкт «Фотозони як ідеї для творчості»: йшлося про створення тематичних локацій та фотозон до кожного тематичного свята, яке відбувається в закладі освіти. Шкільний фотограф, учень 9-В класу Ілля Погребіцький, із задоволенням залишає на своїх світлинах спогади про чудові події зі шкільного життя і так коментує своє хобі: «У фотографіях мені найбільше подобається те, що вони відображають момент, який пішов назавжди, який неможливо повторити. І я цю красу залишаю для всіх учнів школи на своїх світлинах». 

bilohirj07Членів УС, які входять до шкільного Центру дозвілля  і спорту, так захопила  креативна творча  робота зі створення інсталяцій та фотозон, що вони в партнерстві з учителями трудового навчання оформили дві локації до новорічних та великодніх свят у містечку.

Для багатьох  учнів перерва є найкращим часом для спілкування з друзями і відпочинку між уроками. Саме це надихнуло активістів учнівського самоврядування  на проєкт «Комфортна перерва» з облаштування шкільного простору. Команда Білогірського опорного закладу освіти скористалася навичками, отриманими під час навчання в рамках Демшколи, та допомогою тренерів: був складений план реалізації проєкту, за допомогою шкільної адміністрації пораховано складові бюджету. 

  • Ми хотіли залишити після себе слід у вигляді чогось корисного, дійсно потрібного і затишного. Так народився план створення зони відпочинку, яка досі була лише в наших думках та мріях, - коментує ініціативу членів учнівського самоврядування його очільниця Дарина Хитрун. 

На цей момент зона комунікації та релаксу для учнів Білогірської школи вже стала реальністю, якою вони із задоволенням користуються. 

bilohirj04

Школярі з опорного закладу освіти ім. І.Ткачука ще торік навіть не уявляли, що можуть долучитися і до змін у громаді. А вже на початку 2021 року з власної ініціативи стали учасниками робочої групи та взяли участь у  написанні Стратегії розвитку Білогірської селищної ради.

bilohirj06

«Креативній молоді – креативний простір», - під цим гаслом, висловленим  ученицею 10 класу Вікторією Панчик, представники школи плідно працюють на розвиток та задля позитивних змін у своїй громаді.

Спільно з Центром екології і праці (він у структурі шкільного самоврядування займається екологічним вихованням) шкільна спільнота проводить регулярні акції та флешмоби «Зроби планету чистою». Зокрема, учні самостійно організовували прибирання та облаштування територій відпочинку місцевих мешканців.  

Також старшокласники опорного закладу ініціювали загальношкільний  проєкт з облаштування зеленої зони та квітників на території школи. Тепер тут газони, на яких можна відпочивати, та яскраві ділянки з квітів і квіткових композицій,  які милують око. Учениця 9 класу Яна Боденчук, яка активно долучилась до переформатування шкільних квітників, влучно пояснила цю ідею: «Школа – наш другий дім, її квітники – це наше обличчя. А обличчя – це ми!» Окрім того, у травні учні провели акцію «Парад квітів біля школи»: тоді була висаджена алея різнокольорових ірисів та створені композиції з плетистих троянд. bilohirj05

У Білогірському опорному закладі освіти наголошують, що карантинні обмеження не змусять їх зійти зі шляху демократичних перетворень. Хіба що довелося відтермінувати деякі напрацювання та ініціативи. Низка цілей, які прагнули досягти, ще в процесі – наприклад, рубрика «Учнівське самоврядування» на вебсайті закладу. Задумів і планів ще багато, демократизація шкільного середовища триває. Але найголовніше відбулося: шлях ініціатив до втілення раніше пролягав за маршрутом адміністрація-вчителі-учні, а тепер він кардинально змінився: напрямок школярі-вчителі-адміністрація школи більш логічний і такий, що мотивує. 

Більше історій...

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда