ewc ce

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Дошкілля

Підтримка реформи дошкільної освіти в Україні

Європейський Центр Вергеланда в рамках Програми підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа» підтримує зусилля з реформування різних освітніх сфер. У 2020 році започатковано компонент проєкту "Підтримка реформи дошкільної освіти в Україні".

 

Діяльність у компоненті

  • Навчально-практичні тренінги для закладів дошкільної освіти з поширення інформації про оновлений Базовий компонент дошкільної освіти.
  • Створено робочу групу з оновлення Базового компоненту дошкільної освіти, до якої увійшли представники Міністерства освіти і науки України, Українського інституту розвитку освіти, Команди підтримки реформ, Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук, Асоціації працівників дошкільної освіти, Всеукраїнського фонду «Крок за кроком», вищих навчальних закладів, громадянського сектору, а також педагоги-практики у сфері дошкільної освіти.

Щоб підсилити спроможність робочої групи, до її роботи залучено міжнародне експертне коло. Таким чином вдалося ознайомитися з міжнародним досвідом та підходами Польщі, Норвегії, Швеції. Експертні консультації з цих країн стосувалися як програмних засад (парадигма сучасної освіти, базові рамки і стандарти якості дошкільної освіти, компетентнісний підхід), так і практичних аспектів функціонування дошкілля (активна участь дітей, розвиток громадянських і цифрових компетентностей, безпечне та інклюзивне середовище, протидія булінгу й мобінгу, співпраця між дитсадком і школою тощо).

  • Триває робота над посібником для педагогів закладів дошкільної освіти, який включатиме міжнародний досвід розробки стандартів дошкільної освіти, опис кращих міжнародних практик та практичні поради.

 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

ewc ce mo norw

Програма реалізується у співпраці з БО «Центр освітніх ініціатив» й ІСАР «Єднання»,
за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


logo footer 2 logo2

© 2021 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда