ewc ce

“Демократична школа” на 25-му Форумі видавців у Львові

42147810 2101521209882087 4367782359060185088 n 

У Львові триває 25-ий Форум видавців. Цьогоріч організатори Форуму підготували окрему програму заходів для Кластеру освіти та креативності. Під час Форуму представники Європейського Центру Вергеланда Програми “Демократична школа” провели круглий стіл «Демократична школа – простір свободи і відповідальності». Директорки та заступниці директорів закладів освіти – учасників усіх трьох хвиль Програми ділилися з присутніми освітянами своїм досвідом демократичних змін, які відбулися і завдяки Демшколі, і завдяки іншим ініціативам.
Леся Баранкевич з Жидачівського НВК «Початкова школа – гімназія ім.Омеляна Партицького», Галина Васюта з Львівської СЗШ № 23, Наталія Ништа з львівського ліцею «Інтелект» (школа № 69), Ольга Прецель з Підгородецької ЗОШ (Сколівський район), Ulyana Sviontek з Червоноградської СЗШ № 12 розповіли про те, як демократичне середовище допомагає формувати спільноту відповідальних і активних громадян (учнів, батьків, педагогів, інших членів громади, в якій знаходиться школа). Йшлося і про розвиток учнівського самоврядування, і про залучення батьків до освітнього процесу, про ефективну співпрацю з громадськими організаціями, про заохочення до змін і до самоосвіти та участі в проектній діяльності педагогічного колективу. Також зробили наголос на важливості наскрізного формування громадянських компетентностей в освітньому процесі.

Учасниці дискусії яскраво продемонстрували, як загальношкільний підхід, що пропагується Програмою, допомагає враховувати інтереси усіх зацікавлених в тому, щоб школа була місцем, куди охоче приходять і діти, і батьки, і вчителі. На цьому наголосила Мирослава Толкало з ЛОІППО.
Ми щиро дякуємо учасницям круглого столу та сподіваємось, що їхній досвід надихне інші школи до демократичних змін. Нагадуємо, що конкурсний набір на участь у четвертій хвилі Програми триває до 11 листопада.

Більше новин... | Підписатися на новини...

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

ewc ce mo norw

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив” та Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom logo2

© 2022 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда