TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Онлайн-курси за матеріалами «Демократичної школи» стартують на платформі Prometheus

PPT Launch 3

Кінець року для Програми означає старт нових можливостей. 22 грудня відбулася онлайн-презентація розробленого тренерською спільнотою «Демократичної школи» циклу онлайн-курсів та зустріч із авторським колективом курсів.

«30 кроків до Нової української школи: навчаємо громадянина» складається з 4 окремих курсів, які мають дещо різні тематичні акценти – для всіх учасниць і учасників освітнього процесу, для вчительства, для шкільної адміністрації та для ширшої громади, яка хоче співпрацювати зі школою.

 екрана о 15.58.05

Майже 2 години тривала розмова не лише про курси, а й про тенденції розвитку сучасної освіти, вчительську мотивацію, співпрацю школи з громадами і суспільством загалом, дитиноцентризм, розбудову довіри, пошук відповідей на виклики сьогодення й інші важливі питання.

Присутніх привітали виконавча директорка Європейського центру Вергеланда Ана Перона-Фьєльстад, директор Українського інституту розвитку освіти Вадим Карандій, головна спеціалістка директорату шкільної освіти Міністерства освіти та науки України Раїса Євтушенко, засновник платформи масових онлайн-курсів Prometheus Іван Примаченко.  

Координатор програми «Демократична школа» Андрій Донець представив зміст та структуру циклу курсів і посібника «30 кроків до Нової української школи» та пояснив особливості їх функціонування на платформі. Зокрема, звернув увагу на особливості організації курсів:

 • Базовий вступний курс «Стартуємо до успішної школи», за успішне проходження якого можна отримати сертифікат про підвищення кваліфікації на 30 годин. Він відкриває доступ до будь-якого (або всіх) з наступних курсів:
 • Секрети успішних директора і директорки
 • Успішне вчителювання – прості рецепти на щодень
 • Школа і громада для дитини

Кожен з цих курсів також дає змогу отримати сертифікат на 30 годин підвищення кваліфікації.

Під час проходження курсів користувачі й користувачки збиратимуть цифрові відзнаки (від 16 до 22 на курс), які детально описують їхні навчальні досягнення.Знімок екрана о 15.40.57

В ролі універсального довідника, який містить структуровані навчальні матеріали для вчительства і дає можливість постійного доступу до пройдених матеріалів, виступає інтерактивний посібник «30 кроків до Нової української школи: навчаємо громадянина». Він не передбачає видачі сертифіката, але має більше інформації й порад, аніж курси.

Знімок екрана о 16.53.50

Далі були 5 окремих бесід між 15-ма авторками й авторами курсів, які обговорили чимало актуальних питань:

 • Як відбудеться «перехід» НУШ з молодшої у середню школу і чим можна підтримати освітянську спільноту в упровадженні змін?
 • Чому важливо вчити громадян у школі?
 • Що знайде для себе керівництво шкіл у запропонованих курсах? Як це допоможе їм розвивати школу й здобути визнання учнівства та громади?
 • Що дасть адміністрації школи демократичне врядування?
 • Що важливо вміти вчителю для успішної роботи з сучасними учнями? Як змінюється роль учительства в нинішній час?
 • Як розвиток громадянських компетентностей учнів допомагає в учительській роботі?
 • Для чого громадянські компетентності батькам учнів? Що буде важливим для молодіжних працівників і «навколошкільної» громади?

Untitled design 3

Були серйозні міркування й жартівливі діалоги, особисті історії й концептуальні ідеї, переконливі аргументи на користь проходження курсів та доступу до 5-річного досвіду й прикладів «Демократичної школи».  

Отож, зареєструватися на вступний курс циклу та почитати інтерактивний посібник можна вже зараз. 20 січня курс буде доступним для проходження й отримання сертифіката. Тут можна отримати листівки з автографами авторок і авторів курсів.

Ми з нетерпінням чекаємо ваших відгуків, роздумів і вражень про курси. Сподіваємося, вони допоможуть зробити українську школу сучаснішою й комфортнішою для всіх.

***

Програма підтримки освітніх реформ в Україні “Демократична школа” реалізується Європейським центром ім. Вергеланда та Міністерством освіти і науки України у партнерстві з Благодійною організацією  “Центр освітніх ініціатив” та “ІСАР Єднання” і фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії.

Більше новин... | Підписатися на новини...

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда