ewc ce

Учнівське самоврядування: досвід Польщі

34561776 202670857017598 8445623617839955968 o e1529311269662

От і минув перший тиждень стажування у Варшаві учасників проекту “Підвищення компетентностей демократичного громадянства через формальну, неформальну та інформальну освіту” в рамках Програми Еразмус+ Молодь, який організовує Центр освітніх ініціатив (Львів) у партнерстві з Програмою підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа». Ми вивчаємо досвід роботи Fundacja Civis Polonus, що активно займається розвитком учнівського самоврядування, підтримкою молодіжних рад та іншими ініціативами, спрямованими на включеність молоді у громадське життя міста.
Ми відвідали школу № 340 (Ursynów), де побачили приклад ефективної дії учнівського самоврядування, що має реальний вплив на прийняття рішень у шкільній спільноті. В реаліях польської системи освіти можна простежити відому нам з тренінгів у Львові «Драбину участі Р.Харта», коли дитячі ініціативи підтримуються і координуються дорослими, адже кожне учнівське самоврядування має тут свого наставника, в даному випадку – це пані Magdaleną Kalinowską.
Мали зустріч з Dorotą Kapuścińską, яка в міській раді опікується проектами щодо налагодження комунікації між владою, неурядовими організаціями та школами. Вражають масштаби такої діяльності, адже тут добре усвідомлюють, що успішне майбутнє країни – в руках активної молоді.
Познайомилися з роботою Варшавського центру інновацій та тренінгів з освіти (схоже на наші інститути післядипломної освіти, але з більшим сегментом повноважень). Пані Izabelą Witczak розповіла про особливості функціонування навчальних закладів, структуру підготовки вчителів, види роботи Центру. Зокрема, вони проводять чимало заходів не лише для педагогів, але й для учнів та батьків, допомагаючи згуртовувати всіх учасників освітнього процесу.
Кожен район Варшави має один чи навіть декілька так званих Miejsce Aktywności Lokalnej (місцевих громадських центрів), які залучають мешканців до громадського життя: є окремі проекти для дітей, молоді, старшого покоління. Olga Rusinek познайомила нас з роботою одного з таких центрів та запропонувала стати учасниками запланованої на 8 червня конференції (на кшталт EdCamp), щоб показати польським вчителям особливості української системи освіти, оскільки щороку тут збільшується кількість учнів-українців.
Кожен наш день змістовний і емоційний. Але і навчання, і відпочинок переконують у головному: людина тут – понад усе! Настільки детально продумані потреби кожного, спрогнозовані наперед буденні кроки дитини, людини з обмеженими можливостями чи повного сил студента, що це викликає справжнє захоплення! Ми віримо, що Україна має перспективи європейського розвитку, варто лише кожному відповідально робити свою справу!

Більше новин... | Підписатися на новини...

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

ewc ce mo norw

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив” та Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom logo2

© 2022 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда