TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Автобус

Під час цієї вправи учні та учениці повторюють вивчені геометричні фігури й одночасно розвивають вміння сприймати й передавати, а також та відтворювати інформацію. Крім того, діти перетворюватимуть один тип передачі інформації - графічний, у вербальний - і навпаки. Вправа допомагає зрозуміти важливість і складіність чіткої передачі інформації.

Так: Апробована в рамках Програми
Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Громадська організація "Центр підтримки громадських ініціатив "Чайка"
Предмет: Математика
Тема уроку/години спілкування: Найпростіші геометричні фігури
Клас: 7
Мета вправи/заняття: Повторити найпростіші геометричні фігури; розвинути вміння слухати, передавати та відтворювати інформацію; дати зрозуміти важливість чіткої передачі інформації, враховуючи індивідуальність кожної людини
Ключова складова громадянської компетентності: Вміння слухати та спостерігати
Додаткова/і складова/і компетентності: Знання та критичне розуміння мови і особливостей спілкування
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- знає вивчені геометричні фігури.

Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Перший етап. Робота в парах

  • Об’єднайте учасників/-ць у пари. Напиклад, за допомогою мотузочок. Для цього у вчителя/-ьки має бути стільки відрізкв мотузки, скільки має бути пар у класі (можна використати шнурки для взуття, відрізки в'язальних ниток тощо - бажано різних кольорів, довжиною 50-60 см або довші). Учитель/-ка бере ці мотузки в пучок за середину та пропонує дітям взяти по одному із вільних кінців. Після цього вчитель/-ка відпускає мотузки з руки, а діти розходяться, утворюючи пари відповідно до того, яку мотузку вони тримають.
  • Поясніть, що учні та учениці в утворених парах мають сісти на стільці спиною одне до одного так, щоб одна людина з пар бачила вчителя/-ьку, а іншіа - ні (див. Додаткові матеріали).
  • Поясніть, що ті, хто не бачать вчителя/-ьку, мають взяти папір та ручку, а тим, хто бачать учителя/-ьку, демонструється заздалегідь підготований малюнок (як мінімум, формат А4; але можна на комп'ютері, проєкторі, мультимедійній дошці тощо), який складається із геометричних фігур. Малюнки можуть бути різними і враховувати теми уроків та особливості класу. Приклади зобржень зібрано у Роздаткових матеріалах.
  • Запропонуйте дітям у парах зобразити малюнок. При чому, дитина яка отримала папір, малює не повертаючи голови, лише по розповіді дитини, яка сидить у нього/неї за спиною. А той/та, хто розповідає, що саме малювати, не дивиться в листок дитини, що малює. На це завдання можна дати від 1 до 5 хвилин в залежності від складності малюнка чи особливостей класу.

Другий етап. Робота в тих самих парах

  • Сховайте малюнок і запропонуйте в парах порахувати та назвати кількість зображених геометричних фігур. 
  • Після цього продемонструйте всім оригінальний малюнок, прокоментуйте за потреби. Попросіть усіх сісти в загальне коло.

Третій етап. Обговорення у загальному колі

  • Як вам працювалося у вашій парі?
  • Що допомагало вам виконувати завдання?
  • Які були складності при виконанні роботи? Чому вони виникли?
  • Як ви думаєте, що потрібно зробити, щоб ваші малюнки були такими ж, як оригінальний?
  • Якби у вас була можливість бачити вашого/-у напарника/-цю під час малювання, який би був ваш малюнок?
  • Що потрібно враховувати під час передачі інформації іншим людям?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Важливо знати, як називаються і як виглядають різні геометричні фігури. Під час спілкування важливо вміти уважно слухати, задавати уточнюючі запитання, а також передавати та відтворювати інформацію так, щоб вона була зрозумілою тому/тій, кому ти її передаєш. 

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Коментарі:

Підготовка

Підготуйте кімнату так, щоб учасники/-ці могли сісти парами, спиною одне до одного. Між парами має бути певна відстань, щоб групи під час виконання завдання не заважали. Ви можете самостйо намалювати малюнок, наприклад, на фліпчартному аркуші.

Поради та можливі труднощі

Можливі труднощі із розміщенням дітей в класі парами. Тоді ви можете лишити їх за партами лише повернути спина до спини.

Можливо, вам буде зручніше надрукувати або намалювати на кожну пару малюноки - тоді учасник/-ця 1 триматиме картинку в руках (розмір листа тоді потрібно не більше А5 формату).

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда