TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Бажання та потреби

Вправа допомагає усвідомити, що кожна людина є особливою й неповторною, має власну індивідуальність, переконання та світогляд. Підібрані зображення (пов’язані з повсякденним життям) – дають можливість проаналізувати власний досвід, свої бажання та потреби у контексті прав людини та дійти до спільної згоди

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: П'ядицький ліцей імені С. Мельничука
Предмет: Українська мова
Тема уроку/години спілкування: Діалог. Розділові знаки при діалозі
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Сформувати в учнів/учениць розуміння різниці між бажаннями та потребами та їх зв’язку з правами людини.
Ключова складова громадянської компетентності: Уміння співпрацювати
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага до людської гідності та прав людини, Мовні, комунікативні вміння та багатомовність
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- розпізнає і записує правильно текст, що містить діалог;

- інтонує речення відповідно до орфоепічних вимог;

- ставить розділові знаки у діалозі;

- самостійно будує діалог до запропонованої ситуації.

Тривалість вправи: 10-15 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1. Підготуйте класну кімнату таким чином, щоб учні/учениці могли працювати в групах. Підготуйте матеріали на окремому столі. Заздалегідь підберіть картинки із зображеннями або попросіть дітей намалювати на аркушах паперу деякі речі, які, на їхню думку, їм необхідні (також можете підготувати предмети перед уроком або дати завдання учням/ученицям вирізати їх самостійно). Діти можуть підготувати по 5 малюнків кожен/-а.
2. Об’єднайте учнів/учениць у групи ( по 5-6 дітей).
3. Поясніть, що кожна група має домовитися, (обговоривши кожен із запропонованих малюнків). Лише п’ять найважливіших предметів повинні залишитися на столі у кожної команди.

4. Запросіть групи вивісити малюнки на мотузці та презентувати свій вибір. 

5. Проведіть обговорення таких питань:

  • Чому вибір груп співпав/не співпав? 
  • Яким чином відібрані вами предмети задовольняють ваші потреби, необхідні для життя та розвитку? 
  • Хто має забезпечити ці потреби? 
  • Як вам вдавалося прийти до спільного рішення?

 

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці усвідомлюють відмінності між бажаннями та потребами та їх зв’язок із правами людини.

Використані джерела:

Рольф Голлоб та Петер Крапф. Навчаємо демократії. Збірник практичних занять з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (вправа 3.5 "Бажання та потреби", ст. 31)

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Мотузка (2 – 2,5 м), прищепки (10 -15 шт.), картинки із зображеннями (20- 30), ножиці (3 шт.)
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда