TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

"Біла ворона"

Під час виконання вправи діти зрозуміють, чи легко жити «білим воронам» у сучасному світі. Ця вправа спрямована на те, щоб навчити більшість розуміти, як спілкуватися з меншинами в суспільстві, поважати вибір інших.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 30 Кіровоградської міської ради Кіровоградської області
Предмет: Українська література
Тема уроку/години спілкування: Емма Андієвська. «Говорюща риба». Прихований повчальний зміст твору. Принципи толерантного ставлення до інших, прагнення гармонії зі світом.
Клас: 6
Мета вправи/заняття: удосконалити навички роботи в групах; навчати ставити себе на місце інших; розуміти потребу «білих ворон» в толерантному ставленні до себе.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага, Громадянська свідомість
Очікувані результати:

-учні розуміють силу слова,

-аналізують життєві ситуації з погляду гуманізму, толерантного ставлення до людей; 

-дискутують щодо проблем неординарності, «білих ворон»;

-створюють есе

Тривалість вправи: 15 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Учні сідають в коло і заплющують очі. Учитель клеє наліпку кожному на чоло. Учні розплющують очі. Кожен учень повинен знайти інших членів своєї групи відповідно до кольору наліпки. Таким чином групи збираються за кольорами. Лише один учень з білою наліпкою (вчителю необхідно зважено надавати білу наліпку учневі/учениці, розуміти ставлення до нього/неї інших учнів класу), він не знаходить своєї групи.

 Учні повертаються в загальне коло для обговорення.

Питання для обговорення.

  1. Як ви почувалися, коли зустріли першу особу з наліпкою, ідентичною з вашою?
  2. Чи намагалися ви допомогти один одному?
  3. Як почувалася особа з єдиною білою наліпкою?
  4. Хто є «білою вороною» в суспільстві?
  5. Чи хотіли б ви бути «білою вороною»?
  6. Чи зміниться ваше ставлення до людей, які не такі як усі, після сьогоднішнього уроку? Як саме?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Діти переконаються, що на місці “білої ворони” може опинитися будь-хто з них. І це не буде особистим вибором особи. Вони відчують, як важко бути ізольованим від інших, виключенням. Зрозуміють, наскільки важливі повага і справедливість.

Використані джерела:

Навчання демократії. Збірник практичних занять з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини, ст. 47

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда