TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Час збирати валізу

Учні та учениці складають хімічні історії, спираючись на реальні факти та видумки, усвідомлюючи, як ці образи обумовлюють наші очікування щодо людей, котрі належать до інших груп.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад "Мереф'янський медичний ліцей" Мереф'янської міської ради Харківської області
Предмет: Хімія
Тема уроку/години спілкування: Метали й неметали. Металічні та неметалічні елементи, їх розміщення в періодичній системі
Клас: 7
Мета вправи/заняття: Формувати відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей, уникнення стереотипного мислення шляхом характеристики металів та неметалів, металічних та неметалічних елементів.
Ключова складова громадянської компетентності: Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей
Додаткова/і складова/і компетентності: Визнання цінності культурного різноманіття, Гнучкість та вміння адаптуватися
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- може пояснити місце металів та неметалів у періодичній системі;

- знає відмінності та схожі ознаки металів та неметалів, металічних та неметалічних елементів.

Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1. Попросіть учнів та учениць сісти в коло.

2. Одного/-у з учнів/-ениць попросіть бути спостерігачем/-кою (використайте лічилку). Ця дитина иає розміститися за межами кола та занотовувати все, що відбувається.

3. Решті учнів/-ениць поясніть, що вони разом створюватимуть кооперативну (колективну) історію за допомогою м’якої іграшки - кота Саймана. Історію потрібно складати спонтанно та у швидкому темпі.

4. Поясніть, що історія розпочинається словами «Це історія про хімічний елемент жовтого кольору - Аурум, який живе в країні металів» та передайте іграшку комусь із групи. Попросіть людину з іграшкою продовжити історію одним-двома реченнями (характеристика елемента чи простої речовини, реальні факти чи видумка), а тоді передати іграшку наступному/-ій учаснику/-ці.

5. Продовжуйте таким чином складати історію хімічного елемента.

6. На 10-й раз передачі іграшки, візьміть її та скажіть: «Аурум знає Аргентум, елемент сіро-білого кольору, розміщений в іншому періоді цієї ж країни» та поверніть іграшку назад у коло, попросіть учасників/-ць розпочати розповідати історію про Аргентум.

7. Змінюйте персонажів історії. Наприклад: «Металічний Аргентум знайомий з Хлором, який розміщений з іншого боку Періодичної системи, в країні неметалів», «Сусідом газуватого Хлору є рідкий Бром», «Бром добре почуває себе поряд з твердим Калієм, хоча Калій – метал, а Бром-неметал» тощо.

8. Проведіть дебрифінг. Запитання для обговорення:

  • Які емоції вас переповнювали, коли ви складали історії про елементи, які дуже різняться між собою?
  • Що було складніше: давати характеристику елементу вже відому чи вигадану? Чому?
  • Якби Хлор жив у країні Ауруму (металів), належачи до меншини, то як би він почувався?
  • А як почувається Аргентум, належачи до більшості?
  • Чи всі ми маємо однакові уявлення про оточуючих нас людей?
  • Яку ставлення, на вашу думку, необхідно розвивати в собі, щоб уникнути стереотипів?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці усвідомлюють, що характеризуючи іншу людину, варто уникати стереотипів, розвивають відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей.

Використані джерела:

Освітня збірка «Усі різні – усі рівні», с. 64.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Періодична система хімічних елементів Д.І. Менделеєва, м’яка іграшка кіт Сайман, папір та ручка для спостерігача/-ки, фліпчарт та маркер.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда