TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Бермудський трикутник: дай шкідливим звичкам змогу зникнути або Червона картка ЕКОруйнівній поведінці

Учні/учениці, спираючись на власний досвід, критичне та логічне мислення, відносять наведені учителем (або однокласниками) приклади до ЕКОдружньої, проміжної або ЕКОруйнівної поведінки та аргументовано пояснюють свою позицію.

Застосування вправи: На уроці, Поза уроком
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний вищий навчальний заклад "Херсонська академія неперервної освіти" Херсонської обласної ради
Предмет: Фізична культура
Тема уроку/години спілкування: Футбол
Клас: 6
Мета вправи/заняття: Сформувати в учнів/учениць здатність класифікувати поведінку людини за рівнями ЕКОзбереження та робити свідомий і аргументований вибір, щодо відповідального споживання природних ресурсів громади, країни та планети
Ключова складова громадянської компетентності: Знання та критичне розуміння світу
Додаткова/і складова/і компетентності: Уміння самостійно вчитися, Аналітичне та критичне мислення, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/ учениця виконує:

  • ведення м’яча середньою, внутрішньою та зовнішньою частинами підйому по прямій, по колу, «вісімкою»; ведення м’яча зі зміною напрямку і швидкості руху; 
  • удари (передачі) середньою та внутрішньою частинами підйому по м’ячу, що котиться; 
  • зупинки м’яча підошвою та внутрішньою стороною стопи в русі;
  • вправи з елементами футболу для розвитку фізичних якостей
Тривалість вправи: 35-45 хв.
Інструкція для проведення вправи:

1 етап (15-20 хв)

  1. Роздайте половині або третині учнів/учениць класу футбольні (або інші) м'ячі. 
  2. Позначте в кутах майданчика 3 зони: 1 – “ЕКОруйнівна поведінка” (червоними фішками), 2 – “ЕКОперехідна поведінка” (жовтимі), 3 – “ЕКОдружня поведінка” (зеленими).
  3. Дайте завдання учням/ученицям з м'ячем (виконують ведення) та без м'ячів хаотично рухатися по майданчику і протягом раунду (2-3 хв.) віддавати передачу (після 3-5 торкань м’яча) вільному гравцю у визначений спосіб (внутрішньою, зовнішньою стороною стопи, п'ятою, носком).
  4. Наприкінці кожного раунду, оголосіть учням твердження та запропонуйте їм зайняти відповідну зону. Хто забігає останній, демонструє фізичну вправу, яку обирає на свій розсуд, а інші –  повторюють.

Твердження:

  1. Я йду до супермаркету з власною торбинкою (правильна зона - 3).
  2. Мені байдуже, які лампочки (накалювання, світлодіодна) горять у моєму під'їзді (1).
  3. Коли є можливість пройти пішки чи проїхати велосипедом, я відмовляюся від громадського транспорту (3).
  4. У супермаркеті для продуктів я обираю паперовий пакет замість пластикового (3).
  5. Після відпочинку на природі з друзями ми іноді прибираємо сміття після себе (2).
  6. Я викидаю батарейки разом з іншим сміттям (1).
  7. Я виключаю електроприлади на ніч, але не вимикаю їх з розетки (2).
  8. Я ставлю скляні пляшки біля контейнерів зі сміттям (2).
  9. Я намагаюся не використовувати одноразовий посуд (3).
  10. Я не звертаю уваги на те, що кран протікає (1).
  11. Коли є можливість, я завжди приймаю ванну замість душу (1).
  12. Я збираю та здаю макулатуру (3).
  13. Я беру участь у екологічних акціях (3).
  14. Я викидаю пластикові пляшки у спеціальний контейнер (2).
  15. Я використовую штучну ялинку замість живої (2).

Після кожного раунду запропонуйте гравцям підійти до центру майданчика і  пояснити свій вибір (спочатку ті, хто дав неправильну відповідь, потім –  хто зайняв проміжну позицію і завершують обговорення  учні з правильної зони). Заохочуйте взаємоповажну дискусію із наведенням аргументації.

2 етап (15-25 хв)

  1. Об’єднайте учнів/учениць у групи по 3-5 осіб (можна використати руханку “Молекули”) і запропонуйте їм розробити власні твердження про ЕКОзбережувальну, ЕКОперехідну та ЕКОруйнівну поведінку. 
  2. Представники від груп мають послідовно оголосити вигадані твердження іншим учасникам/-цям для виконання попередньої вправи.

Дебрифінг (5 хв)

  1. Які емоції викликала у вас ця вправа?
  2. Що було складного?
  3. Про що ви замислилися?
  4. Чому вас навчила ця вправа?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці розвинуть здатність класифікувати поведінку людини за рівнями ЕКОзбереження, дійдуть висновків про необхідність свідомого і аргументованого вибору на користь відповідального споживання природних ресурсів громади, країни та планети.

Використані джерела:
  1. Моісеєва Марія. 7 простих порад, які допоможуть зберегти довкілля та ще й зекономити. URL: https://ukrainian.voanews.com/a/sim-porad-yaki-dopomozhut-zberegty-dovkillia-ta-sche-zekonomyty/4618831.html (дата звернення: 21.07.2021).
  2. Рамка компетентностей для культури демократії : у 3 томах. Том IІ Дескриптори компетентностей для культури демократії. URL: https://www.schools-for-democracy.org/images/documents/87/RF-CDC-vol-2_ua.pdf (дата звернення: 10.01.2020).
Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування спортивної зали (спортивного майданчика); футбольні м’ячі для половини або третини учасників/-ць; зелені, жовті та червоні фішки для позначення ігрових зон. Матеріали: назви зон, що роздруковані на аркушах А4 формату; паперовий скотч; папір для нотаток; фломастери.
Коментарі:

Вправу також доцільно використовувати у 7-11 класах з урахуванням технічної та фізичної підготовленості учнів/учениць 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда