TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Чи просто збирати пазли?

Ця вправа сприяє розвитку вмінь комунікувати з людьми різних культур, звичаїв, характерів тощо. В основі вправи - порівняння спільної діяльності людей в історичних подіях і взаємодії в дитячому колективі, що налаштовує на ефективну комунікацію і взаємодопомогу для досягнення спільної мети.

Доцільно використовувати на етапі систематизації та узагальнення нових знань і умінь.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад "Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 45 Маріупольської міської ради Донецької області"
Предмет: Історія
Тема уроку/години спілкування: Передумови та причини політичного дроблення Русі-України. Любецький з’їзд
Клас: 7
Мета вправи/заняття: Аналізуючи діяльність князів Ярославичів, розвинути вміння спілкуватися та домовлятися з різними людьми для досягнення спільної мети.
Ключова складова громадянської компетентності: Уміння співпрацювати
Додаткова/і складова/і компетентності: Прийняття невизначеності та неоднозначності, Вміння слухати та спостерігати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • знає умови розподілу влади в князівствах за заповітом Ярослава Мудрого, причини роздробленості, князівські з’їзди;
  • може пояснити причини роздробленості;
  • називає спроби порозумітися і об’єднати державу.
Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Підготовчий етап

Малюнки з ілюстраціями (Додаток 1) до теми розріжте на 6 частин (з розрахунку на 24 учнів/учениць). На зворотному боці кожної частини ілюстрації прикріпіть картку з описом поведінки (Додаток 2). Підготовлені пазли перемішайте. У різних куточках класу розташуйте аркуші з назвами пазлів-ілюстрацій - “Ярослав Мудрий”, “Карта удільних князівств”, “Сім’я Ярослава Мудрого”, “Князівський з’їзд”.

Хід вправи

  1. Після вивчення теоретичних знань про початок роздробленості Русі-України та спроби князів порозумітися, на етапі узагальнення отриманих знань, запропонуйте учням/ученицям обрати один із підготовлених пазлів.
  2. Поясгіть, що вони мають прочитати, роль, яка написана на зворотному боці палза, але нікому не показувати.
  3. Попросіть учнів/учениць, дотримуючись своєї ролі в поведінці, знайти 5 інших частин пазлу-ілюстрації та зібрати його в картинку.
  4. Наприкінці попросіть дітей розмістити складений пазл там, де розташована назва ілюстрації. Дайте на виконання завдання 5 хвилин.
  5. Проведіть обговорення (10-12хвилин). Запитання для дебрифінгу:
  • Що ви відчували, коли збирали пазл?
  • Яка група зібрала пазл? Як вам це вдалося?
  • Яка група не зібрала пазл? Що заважало це зробити?
  • Які ролі вам довелося виконувати? Наскільки ці ролі вам притаманні?
  • Пригадайте з першого етапу уроку, що робили князі-Ярославичі для об’єднання держави? Чи вдалось їм це зробити? Чому?
  • Що б ви порадили князям для порозуміння, використовуючи той досвід, що ви отримали під час цієї вправи?
  • Які ідеї для досягнення спільної мети ви візьмете собі для виконання спільного завдання своїм класним колективом?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці усвідомлюють важливість і необхідність співпраці в колективі. Діти розуміють, що для ефективної співпраці необхідно прислухатися до інших, допомагати одне одному, підтримувати інших людей, незважаючи на розбіжності у поглядах.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Сорочинська Н. М., Гісем О. О.Сорочинська Н. М., Гісем О. О.Історія України : підручник для 7 кл. закладів загальн. серед.освіти / Н. М. Сорочинська, О. О. Гісем. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2020. — 176 с.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: частина класу повинна бути вільною для руху всіх учнів/учениць, у різних куточках класу розташовані аркуші з назвами пазлів-ілюстрацій - “Ярослав Мудрий”, “Карта удільних князівств”, “Сім’я Ярослава Мудрого”, “Князівський з’їзд”. Матеріали: картки (розрізані пазли з наклеєними картами ролей на зворотному боці).
Коментарі:

Якщо учнів/учениць у класі менше, то малюнки розрізаються на меншу кількість пазлів, а з переліку ролей видаляється одна на розсуд вчителя/-ьки. Якщо дітей більше, то частина пазлів будуть без ролей, діти будуть вільні в своїй поведінці під час вправи. Головне, щоб кількість таких пазлів до кожної ілюстрації була приблизно однакова.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда