TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Де ви стоїте?

Вправа дає можливість формувати активну громадянську позицію учнів/учениць через ситуативний аналіз проблеми відношення соціуму до ВІЛ-позитивних людей, акцентує увагу на важливості статевої культури і безпеки для сучасної молоді.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Рубіжанський ліцей Рубіжанської міської ради Луганської області
Предмет: Біологія
Тема уроку/години спілкування: Безпека і статева культура. Профілактика інфекцій, що передаються статевим шляхом
Клас: 11
Мета вправи/заняття: Формувати активну громадянську позицію та почуття особистої причетності до подій у соціумі через обговорення питань статевої культури та безпеки шляхом вибору і аргументації власної точки зору стосовно цих питань.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Громадянська свідомість, Прийняття невизначеності та неоднозначності, Аналітичне та критичне мислення
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • називає шляхи зараження хворобами, що передаються статевим шляхом (зокрема, СНІД);
  • пояснює заходи профілактики захворювань людини, що передаються статевим шляхом;
  • обґрунтовує судження про необхідність дотримання гігієнічних вимог в особистому житті.
Тривалість вправи: 20-25 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Прикріпіть до однієї із стін кімнати в кінці класу аркуш паперу із знаком плюс (+), а до протилежної – аркуш паперу із знаком мінус (-) так, щоб вони утворили умовну лінію. Посередині цієї «лінії» покладіть на підлогу лист паперу з написом «Не знаю/не впевнений/-а».
  2. Поясніть учасникам і учасницям, що зараз ви будете зачитувати твердження і ті, хто згодні з ним, повинні перейти до сторони із знаком плюс. Ті, хто не згодні, повинні перейти до сторони із знаком мінус. Ті, хто не може визначитись, повинні залишитися посередині, але не можуть говорити.
  3. Прочитайте перше твердження.
  4. Після того, як усі стали на обрані позиції, попросіть тих, хто стоїть на протилежних кінцях уявної лінії (біля аркушів із знаками «+» і «-») по черзі пояснити іншим, чому вони обрали таку позицію (по 2-3 учасника/учасниці з кожної сторони). Вони повинні спробувати переконати інших в своїй правоті, щоб ті доєдналися до них. Дайте на це 3-4 хвилини.
  5. Коли усі висловилися, запропонуйте тим, хто хоче, перейти на іншу позицію. Візьміть до уваги те, що вправа не має на меті привести учасників/учасниць до єдиної думки.
  6. Далі зачитайте друге твердження і повторіть ті самі дії.
  7. Після обговорення всіх тверджень (4-5 тверджень) перейдіть до обговорення вправи:

- Що ви відчували, коли вам необхідно було зробити вибір?

- З якими складнощами ви зіткнулися під час вправи?

- Наскільки легко було залишатися посередині і не говорити?

- Які аргументи були для вас більш переконливими: такі, що спиралися на факти, чи такі, що апелювали до емоцій?

- Чого ви навчилися в цій вправі?

Приклади тверджень:

  • Примусове обстеження на ВІЛ - єдиний спосіб стримати поширення ВІЛ.
  • Люди, які заразилися ВІЛ, самі в цьому винні.
  • Потрібно, щоб люди з наркотичною залежністю могли безкоштовно отримувати чисті голки і шприци.
  • Людей (у тому числі дітей) з ВІЛ / СНІД потрібно ізолювати.
  • Презервативи повинні бути доступні всім, незалежно від віку.
  • Щоб попередити поширення ВІЛ / СНІД, необхідно законодавчо заборонити проституцію.
  • Жінка, заражена ВІЛ не повинна мати дітей.
  • Учитель/учителька має бути обов’язково проінформований/-на щодо наявності в його/її класі дитини з ВІЛ.
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці мають власні переконання щодо актуальності питань статевої культури і безпеки, розуміють важливість поваги прав людини і толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих людей, умють аргументувати свою позицію.

Використані джерела:

Освітня збірка: Усі різні – усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих, - 3тє видання, 2016, с. 184.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Три аркуші паперу А3 із написами: “+”, “-”, “Не знаю/Не впевнений/-а”; скотч для кріплення паперу до стіни. Одна частина класу повинна бути вільна для виконання вправи.
Коментарі:

- Якщо при обговоренні якогось спірного питання жоден/-а з учнів/учениць не займе якоїсь певної позиції (“за” чи “проти”), це повинен/-на зробити вчитель/вчителька і запропонувати власний аргумент.

- Час проведення вправи вчитель/вчителька може коригувати самостійно через кількість обраних для обговорення питань (але не менше, ніж 4 питання).

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда