TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Де ви стоїте?

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад "Красноріченський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів" Красноріченської селищної ради Кремінського району Луганської області
Предмет: Природознавство
Тема уроку/години спілкування: Ґрунт. Догляд за ґрунтом
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Ознайомити учнів/учениць із властивостями ґрунту, його складом та процесом його утворення, видами ґрунту та способами його захисту; показати, що застосування раціональних дій допомагає ухвалювати обґрунтовані екологічні рішення; поглибити розуміння громадянської свідомості та відповідальності людини.
Ключова складова громадянської компетентності: Громадянська свідомість
Додаткова/і складова/і компетентності: Уміння самостійно вчитися, Вміння слухати та спостерігати, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- знає з чого складається ґрунт;

- описує утворення ґрунту та результати власних дослідів;

- пояснює важливість відповідального ставлення до навколишнього середовища та раціонального використання природних ресурсів;

- доводить власну точку зору про роль кожної людини у догляді за ґрунтом;

- проводить власні спостереження і досліди та описує їх результати;

- висловлює власну точку зору про значення ґрунту для всього живого та способи його захисту. 

Тривалість вправи: 25 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Запропонуйте учням та ученицям вишукуватися вздовж уявної лінії та поясніть, що їм потрібно продемонструвати своє ставлення до висловів великих людей.
  2. Визначте два крайніх положення - розмістіть там таблички з написами «Я згоден/згодна», «Я не згоден/ не згодна».
  3. Поясніть, що ви зачитуватиме вислови великих людей, а учні/-ениці мають обрати відповідну позицію, вказану на табличках, та стати біля обраної таблички.
  4. Попросіть учнів/-ениць, які зайняли протилежні кутки, пояснити, чому вони вибрали такі позиції.
  5. Об’єднайте дітей у групи, дайте завдання дослідити склад ґрунту та описати результати власних дослідів. Наголосіть, що діти мають зробити висновки. 
  6. Поясніть дітям, що вони мають, використовуючи частково-пошуковий метод, попрацювати з підручником та скласти схему «Види ґрунтів». Також поставте таке запитання "Яке значення грунтів для живої природи?"
  7. Запросіть дітей презентувати результати своєї роботи.
Підсумок за результатами проведення вправи:

Підведення до висновку, що ґрунт – багатство нашої планети, він є середовищем існування багатьох організмів, джерелом живлення та живою оболонкою земної кулі, тому кожна людина має громадянську відповідальність за ґрунт.

Використані джерела:

Посібник з освіти в галузі прав людини за участі молоді «Компас», с. 128-130.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда