TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Де ви стоїте?

Під час цієї вправи учні/учениці мають відстоювати свої погляди щодо громадянських, політичних, соціальних та економічних прав.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: МИКОЛАЇВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ №17 ІМЕНІ В.Г. САРАЖАНА
Предмет: Правознавство
Тема уроку/години спілкування: Конституційні права, свободи й обов'язки людини і громадянина
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Сформувати розуміння різниці між цивільно-політичними і соціально-економічними правами; розвивати повагу.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Аналітичне та критичне мислення
Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Запропонуйте дітям ознайомитись із цивільно-політичними і соціально-економічними правами та визначити різницю між ними.
  2.  Обговоріть права, які стосуються кожної категорії.
  3. Визначте два положення —  постери з написами: «Я згоден/згодна» і «Я не згоден/згодна». Поясніть, що учасники/-ці можуть займати будь-яку точку уздовж (уявної) лінії, але вони повинні самостійно вибирати положення, якщо можливо - біля тих дітей, чиї погляди співпадають з їхніми поглядами. Попередьте, що коротка дискусія під час вибору місця дозволяється.
  4. По черзі прочитайте твердження.
  5. Спонукаючи дітей до міркування і дискусій, попросіть учасників/-ць на крайніх точках пояснити, чому вони вибрали такі позиції. Зверніться до тих, хто стоїть у центрі, попросивши їх пояснити, що означає їхнє положення: невпевненість або брак знань.
  6. Наголосіть, що учасники/-ці можуть змінювати позицію, коли вони слухають коментарі одне одного.
  7. Після обговорення всіх тверджень, зберіть групу для дебрифінгу. Проаналізуйте вправу, поставивши учням/ученицям запитання для роздумів:
  • Чи важко було доводити свою думку? Що вам допомогало або заважало під час аргументації своєї думки?
  • Яке з наведених тверджень було найскладнішим для обговорення? Чому?  
  • Чи стикалися ви з порушенням ваших прав у житті, як ви почувалися і які були ваші дії?
  • У яких випадках можна порушити права людини?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці усвідомлюють важливість прав людини. 

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Компас: Посібник з освіти з прав людини.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: 2 постери — на одному написано «Я згоден/згодна», на другому — «Я не згоден/згодна».
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда