TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

«Де ви стоїте, коли зайшла мова про білих ворон?»

На цьому занятті учасники відстоюють свої позиції стосовно цінності індивідуального світогляду й переконань людини.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "МЕРЕФ’ЯНСЬКИЙ МЕДИЧНИЙ ЛІЦЕЙ" МЕРЕФ’ЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Предмет: Українська література
Тема уроку/години спілкування: Григір Тютюнник. Оповідання «Дивак»
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Аналізуючи поведінку героя оповідання Г.Тютюнника «Дивак», поглибити усвідомлення того, що кожна людина має право бути «іншою», обирати власні перспективи, погляди.
Ключова складова громадянської компетентності: Визнання цінності культурного різноманіття
Додаткова/і складова/і компетентності: Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей
Очікувані результати:

Учні зможуть висловлювати власні міркування про характер героя твору, оцінювати його незвичну поведінку; пояснювати назву оповідання; порівнювати літературного героя із собою.

Тривалість вправи: 20 хв.
Інструкція для проведення вправи:

Підготуйте 2 постери — на одному напишіть «Я згоден/згодна», на іншому— «Я не згоден/ не згодна» і розмістіть на стінах у  протилежних кінцях класу, так,  щоб можна було провести малярним скотчем пряму лінію між ними на підлозі.

  1. Запитайте : «Хто такі білі ворони?»
  2. Поясніть, що зараз зачитаєте твердження за сюжетом оповідання, з якими кожен із учнів може погодитися, не погодитися або мати проміжну/нейтральну думку, і далі зайняти відповідну позицію уздовж лінії.
  3. По черзі прочитайте твердження. Після кожного попросіть учасників на крайніх точках пояснити, чому вони обрали такі позиції: на крайніх точках; у центрі. Дозвольте учасникам змінювати позицію, коли вони слухають коментарі один одного.
  4. Після визначення позиції за всіма твердженнями, зберіть учнів/учениць для обговорення. Поставте питання:
  • Назвіть твердження, з якими  ви не змогли визначити позицію? Назвіть причину.
  • При яких твердженнях ви змінили положення під час обговорення? Чому?
  • З яким твердженням ви настільки не погодилися, що навіть здивувалися його існуванню?
  • Як ви вважаєте, чи можуть бути правильні чи неправильні відповіді на різні твердження?
  • Чи висловлював власну думку Олесь?
  • Чи питав хтось з героїв твору думку Олеся?
  • Як ви гадаєте, як змінилося б ставлення однокласників до Олеся, якби він висловив власну думку, чому не треба ламати лід?
  • Як змінилося б ставлення до нього вчительки малювання, якби він висловив власну думку про те, що саме треба малювати на уроці?
  • Як змінилося б ставлення діда до онука, якби він висловив власну думку про правила життя?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Під час вибору: погодитися чи не погодитися із твердженням учні/учениці щоразу ставлять себе на місце головного героя твору.  

Спостерігаючи за вибором інших, поступово усвідомлюють, що є однокласники, вибір яких відрізняється від їхнього вибору, але це не призводить до конфлікту. Інколи після пояснення власного вибору кимось із дітей інші змінюють позицію. Діти приходять до висновку про необхідність діалогу для порозуміння з тими, чия думка відрізняється від їхньої.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Компас: посібник з освіти в області прав людини за участі молоді, с.128-129

https://www.coe.int/uk/web/compass/where-do-you-stand-

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Одна копія аркуша із твердженнями, малярний скотч, постери з написами: «Я згоден/згодна» і «Я не згоден/ не згодна».
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда