TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Дерево ідей

Захист навколишнього середовища - одна з важливих проблем у сучасному світі. Як усвідомити та знайти шляхи вирішення цього питання - залежить від кожного/-ї з нас. Діти 6 класу - молоде покоління, яке не стоїть осторонь та бере на себе відповідальність за чистоту довкілля, за "зелену" планету, за існування зникаючих видів тварин та рослин. Вправа "Дерево ідей" допомагає зосередитися на пошуку дієвих шляхів подолання проблем (збереження енергії, припинення знищення природних ресурсів, забруднення навколишнього середовища). 

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Миргородський НВК "Гелікон"
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: My planet is my home
Клас: 6
Мета вправи/заняття: Усвідомити власну відповідальність за збереження навколишньої екосистеми.
Ключова складова громадянської компетентності: Відповідальність
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага, Громадянська свідомість, Аналітичне та критичне мислення, Знання та критичне розуміння світу
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • використовує у мовленні граматичні структури Conditional sentences 1 Type, Future Simple, Present Simple.
Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Налаштуйте учнів/учениць на обговорення теми навколишнього середовища.
  2. Поставте запитання: Про що ви думаєте, коли чуєте термін "environment"? (nature, animals, people) Як ви вважаєте, чи є проблем з нашим навколишнім середовищем? Які проблеми спадають вам на думку? (pollution, deforestation, extinction of the animals).
  3. Запропонуйте дітям переглянути презентацію з теми.
  4. Обговоріть з учнями/ученицями проблеми навколишнього середовища: Що буде, якщо у місцевості, де ви проживаєте, не будуть рость рослини та дерева? Якщо тварини та птахи покинуть вашу місцевість? Якщо в містах будуватимуть лише заводи та фабрики? (We won’t have enough oxygen to breathe. We won’t listen to beautiful songs of birds. Our planet will become unhappy and boring. We’ll not be able to exist in such places).
  5. Поставте запитання дітям: Хто відповідальний/-а за захист навколишнього середовища? (Ми всі).
  6. Проведіть обговорення, заохочуючи дітей до створення «Дерева ідей». Для цього попросіть учнів/учениць написати пропозиції щодо покращення екології нашої планети на аркушах та прикріпити «листочки» до дерева. Поставте такі запитання для дебрифінгу: Чи співпала ваша особиста думка з тією, що ви почули від партнерів/-ок вашої групи? Як вплинуло обговорення відповідей у групі на вашу власну думку? Чи відчували ви себе відповідальним/-ою за майбутнє нашої планети? 
Підсумок за результатами проведення вправи:

Діти усвідомлюють власну відповідальність та аргументують свій вибір.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Громадянська відповідальність: 80 вправ для формування громадянської та соціальної компетентностей під час вивчення різних шкільних предметів. 5–9 клас. Посібник для вчителя / Рафальська М., Боярчук О., Герасим Н. та ін. – Х. : Вид. група «Основа», 2017. – 136 с.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда