TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Доміно

Вправа сприяє розумінню того, що всередині групи є як унікальні, так і схожі учасниці та учасники, як і у житті, є люди схожі, а є зовсім різні.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 30 Кіровоградської міської ради Кіровоградської області
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Ти і твої друзі/подруги
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Допомогти зрозуміти, що всередині групи є як унікальні, так і схожі учасниці та учасники. Зосередити увагу учасників/-ць на основних аспектах толерантності. Формувати толерантне ставлення однокласників\-ць у класі, розвивати терпимість до відмінностей між людьми; виховувати почуття поваги одне до одного.
Ключова складова громадянської компетентності: Визнання цінності культурного різноманіття
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • використовує у мовленні лексику з теми, граматичні структури Present Simple, Past Simple, Present Continuous, Present Perfect;
  • розвиває мовну здогадку.
Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Попросіть одну людину з групи почати, подумавши про дві особисті риси, про які він/вона може розповісти решті групи, наприклад: «Зліва я дівчина, справа у мене два брати».
  2.  Тоді попросіть когось із групи, хто також має одну з цих рис, взяти праву чи ліву руку першої людини (залежно від того, що їх об’єднує), а тоді назвати якусь власну рису, з вільного боку: «Справа я дівчина, зліва у мене карі очі».
  3.  У вправі має брати участь уся група, і в результаті має вийти коло, у якому всі пов’язані між собою.
  4. Якщо названу рису ніхто більше не поділяє і доміно не складається, домовтеся з гравцями/гравчинями про якусь іншу рису, що дозволить продовжити ланцюг. Важливо, щоб учасниці й учасники групи дійсно встановили фізичний контакт, це сприяє командоутворенню. Контакт може бути різноманітним: доторкнутися головами, обійняти плечі, стати ногою до ноги тощо. Гравці/гравчмні можуть і стояти, і сидіти. Якщо пропоновані риси повторюються, можете заохотити учасниць і учасників придумати нові.

Фрази для прикладу:

I have blond hair on the left and blue eyes on the right. / У мене біле волосся зліва і сині очі справа.

I have a dog on the left and I have a computer on the right. / У мене є собака зліва і комп’ютер справа.

I have a lot of books on the left i don't like rock on the right. / У мене є багато книг зліва і я не люблю рок справа.

I have a black jacket on the left and i don't have a blue skirt on the right. / У мене є чорна куртка зліва і у мене немає синьої спідниці справа.

I like to drink tea on the left and i don't like meat on the right. / Я люблю пити чай зліва і я не люблю їсти м’ясо справа.

       5. Проведіть обговорення. Запитання для дебрифінгу:

  • Які емоції у вас виникали під час виконання вправи?
  • Що здалося вам складним?
  • Як можна видозмінити вправу, щоб вона стала ще цікавішою (щось додати)?
  • Які висновки ви можете зробити, виконавши вправу?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці розуміють, що таке толерантність, що всі люди різні, хоч і мають спільні риси.

Використані джерела:

Освітня збірка: Усі різні – усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих, - 3тє видання, 2016, с. 72.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Список рис, які можна запропонувати, якщо гравці/гравчині не можуть нічого придумати самостійно.
Коментарі:

Урок формування та вдосконалення вмінь і навичок з теми.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда