TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Доміно / Domino

Вправа-криголам, що дозволяє дітям, використовуючи лексику теми “Я, моя сім’я та друзі/подруги”, познайомитися, особливо на початку навчального року, знайти спільні риси і водночас переконатися, що кожен/-а з нас неповторний/-а.  

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Полтавська гімназія №17 Полтавської міської ради Полтавської області
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Я, моя сім’я та друзі
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Повторити лексичний матеріал тем "Мої родинні зв'язки", "Зовнішність", "Риси характеру","Мої друзі/подруги та їх уподобання". Допомогти дітям більше дізнатися одне про одного. Подолати почуття ніяковості, коли треба об’єднатися в коло для спільної роботи. Допомогти зрозуміти, що всередині групи є як унікальні, так і схожі учасниці та учасники.
Ключова складова громадянської компетентності: Уміння співпрацювати
Додаткова/і складова/і компетентності: Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей, Повага
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • використовує лексику з тем "Мої родинні зв'язки", "Зовнішність", "Риси характеру", "Мої друзі/подруги та їх уподобання".
Тривалість вправи: 15 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Поясніть, що вправа являє собою гру, побудовану за принципом доміно. Попросіть одну дитину з групи почати, подумавши про дві особисті риси, про які вона може розповісти решті групи, наприклад: «Зліва - я дівчина, справа - у мене два брати».
  2. Тоді попросіть когось із групи, хто також має одну з цих рис, узяти праву чи ліву руку першої людини (залежно від того, що їх об’єднує), а тоді назвати якусь власну рису, з вільного боку: «Справа я дівчина, зліва у мене карі очі».
  3. У вправі має брати участь уся група, і в результаті має вийти коло, у якому всі пов’язані між собою.
  4. Якщо названу рису ніхто більше не поділяє, і доміно не складається, домовтеся з гравцями/гравчинями про якусь іншу рису, що дозволить продовжити ланцюг. 
  5. Названі вище риси – це лише приклади, і будь-хто може вибрати чи почати із якої завгодно риси – видимої чи ні. Важливо, щоби учасниці й учасники групи дійсно встановили фізичний контакт, це сприяє командоутворенню. Контакт може бути різноманітним: доторкнутися головами, обійняти плечі, стати ногою до ноги тощо. Ви можете заохотити групу називати видимі ознаки (колір одягу чи волосся), невидимі чи особисті (хобі, улюблена їжа, пісня, яку люблять наспівувати у душі) чи інші, що стосуються теми про національні меншини, релігійні переконання, традиції родини, наприклад «Моя мама українка, а тато грузин», «У нашій родині відзначають Різдво двічі», тощо.
  6. Проведіть обговорення. Питання для дебрифінгу:
  • Чи легко було добирати спільні риси? Що викликало труднощі?
  • Скільки твоїх однокласників/однокласниць мають більш ніж 3 спільних риси з тобою?
  • Що ти відчував/-ла, коли не міг/могла підібрати спільну рису, щоб продовжити коло?
  • Наскільки ця вправа допомогла тобі краще зрозуміти своїх однокласників/однокласниць?
  • Як зміниться твоє ставлення до декого з однокласників/однокласниць після того, як ти виявив/-ла, що у вас багато спільного?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Діти розвивають мовленнєві навички з вказаних тем спілкування, а також згуртовуються. Учні/учениці усвідомлюють, що всі люди різні, але мають багато спільного. 

Використані джерела:

Освітня збірка: Усі різні – усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих, - 3тє видання, 2016 (с. 72-73).

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Вправа не вимагає спеціальної підготовки чи додаткових матеріалів, можна лише підготувати список рис, які можна запропонувати, якщо гравці/гравчині не зможуть нічого придумати самі. Необхідний великий простір.
Коментарі:

Вправу можна варіювати для онлайн-навчання, використавши Jamboard чи інший мобільний застосунок, що дозволить записувати спільні риси на екрані.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда