TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Енергетичний виклик: пошук альтернативи

Вправа сприятиме підвищенню співпраці, підтримці сталого розвитку, стимулюванню інтересу, дослідженню та пошуку нових інноваційних рішень у галузі альтернативних джерел енергії та їх використання. Під час виконання вправи учні/учениці, обговорюючи в групі, формують комунікативні та дослідницькі  уміння, екологічну свідомість та  критичне мислення. Навички та компетенції, розвинуті через вправу, будуть корисними для подальшого навчання, професійного розвитку та активної громадянської участі в розв'язанні енергетичних проблем сучасного світу.

За допомогою вправи  «Квадрат Декарта» одна і та ж ситуація розглядається  відразу з 4 різних сторін.

Так: Апробована в рамках Програми
Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Криворізька гімназія №122 Криворізької міської ради Дніпропетровської області
Освітня галузь: Природнича
Предмет: Фізика
Тема уроку/години спілкування: Альтернативні джерела енергії
Клас: 9
Ключова складова громадянської компетентності: Знання та критичне розуміння світу
Очікувані результати:

- аналізує і систематизує самостійно опрацьовану інформацію природничого змісту, здобуту з різних джерел [9 ПРО 2.1.1-1];

- може критично осмислювати ризики, пов’язані зі шкодою для довкілля.

Критерії успіху для учнів / учениць: я визначаю переваги та недоліки використання альтернативних джерел енергії, зокрема з точки зору екології, економіки та енергетичної незалежності; я застосовую знання про альтернативні джерела енергії для розуміння та аргументації переваг їх використання в сучасному світі; я міркую про власні дії щодо використання та збереження енергії в їхньому повсякденному житті; я беру до уваги думки інших щодо використання альтернативних джерел енергії, враховуючи економічні, соціальні та екологічні чинники.
Тривалість вправи: 15 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

І етап

Крок 1. Об'єднайте  учасників/учасниць в групи по 4 особи (за бажанням) -1хв

Крок 2. Роздайте кожній групі папір для фліпчарту, попросіть розділити аркуш на 4 частини та пронумерувати кожну комірку (прикдад в додатку 1)

Крок 3. Повідомте ситуацію, яку потрібно проаналізувати.

Ситуація : “Увесь сучасний світ буде використовувати  альтернативні джерела енергії”

Примітка: ситуацію можна вивести на екран або написати на дошці, або групи записують на своєму аркуші.

ІІ етап 

Крок 1. Запропонуйте групам поміркувати “Що буде, якщо це станеться? (Що я отримаю (можливі плюси), коли увесь світ використовувати  альтернативні джерела енергії) та записати відповіді у комірку №1. 

Крок 2. Запропонуйте групам поміркувати над другим питанням “Що буде, якщо цього НЕ відбудеться?” (Які плюси я отримаю, якщо світ не буде використовувати альтернативні джерела енергії ) та записати відповіді у комірку №2. 

Крок 3. Запропонуйте групам поміркувати над третім питанням “Чого НЕ буде, якщо це станеться? (Які будуть мінуси (наслідки), якщо весь світ використовувати  альтернативні джерела енергії) та записати відповіді у комірку №3.

Крок 3. Запропонуйте групам поміркувати над четвертим питанням “Чого НЕ буде, якщо це НЕ станеться? (Які будуть мінуси (наслідки), якщо весь світ не використовувати  альтернативні джерела енергії) та записати відповіді у комірку №4.

Порада: 

  • з четвертим питанням будьте уважні, тому що мозок захоче проігнорувати подвійне заперечення. І відповіді можуть бути схожі на відповіді першого питання. За потреби наголосіть учасникам/учасницям на цьому.
  • можна запропонувати учасникам вправи використати Internet- ресурс, Chat GPT.
  • комірки з питаннями відкривати по одній , додаток 2

ІІІ етап

Крок 1. Попросіть учасників розмістити напрацьовані аркуші у різних частинах приміщення.

Крок 2. Роздайте кожній групі наліпки одного кольору. Попросіть учасників/учасниць переглянути записи інших груп та приклеїти наліпку на відповідях, які зацікавили групу. 

Крок 3 (індивідуальний). Запропонуйте кожній/кожному учаснику/учасниці сформулювати 2-3 кроки щодо використання та збереження енергії в їхньому повсякденному житті.

Дебрифінг:

  • Які частини вправи легко/складно прописувати? Чому?
  • Що є спільного у ваших відповідях? Що є відмінного?
  • Які виклики чи перешкоди виявили під час обговорення?
  • Що  було  найбільш цікавим/корисним у процесі обговорення?
  • Чи змінилося ваше розуміння питання?
  • Як  можна застосувати отримані знання та ідеї про використання альтернативних джерел енергії в своєму повсякденному житті або в майбутніх рішеннях?
Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Екран/дошка, ММП/крейда, набір магнітів, папір, набір стікерів для поділу на групи, маркери/ручки.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда