ewc ce

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку вправ заявленій тематиці.

Фільтр

"Формула успіху"

Вправа сприяє усвідомленню того,  що успішність того, чи іншого проекту, справи і навіть вправи, може залежати не тільки від інтелектуальних здібностей виконавця (команди виконавців), а й від людей, які на перший погляд, виконують зовсім інші операції, які переслідують іншу мету. Вміння комунікувати, знаходити спільну мову, вести діалог, не порушуючи прав іншого співрозмовника (мається на увазі ведення рівноправних відносин).

П.І.Б. автора: Біленко Юлія
E-mail автора: yuliyamua@gmail.com
Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: КЗ " Верхівцевська СЗШ №2 1-3 ступені"
Предмет: математика
Тема уроку/години спілкування: Застосування основних властивостей рівнянь.
Клас: 6
Мета вправи/заняття: Порівняти та проаналізувати ефективність закритої колективно ї роботи, з відкритою. Відкрити навики переговорів, вміння правильно висловити мету роботи і бажаний результат. Усвідомити важливість гнучкого мислення, коли ціль важливіша за шляхи її досягнення заради загальносуспільних цілей.
Форма/метод роботи: групова робота
Ключова складова громадянської компетентності: Уміння співпрацювати
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага
Очікувані результати:

Навчаться працювати в команді ефективно та поважаючи думку один одного. Отримають вміння висловлювати власну думку, обґрунтовуючи її. Зрозуміють важливість співпраці.

Навчальні результати з програми навчання:

Повторення та закріплення теми «Основна властивість рівнянь».

Тривалість вправи: 35 хв.
Інструкція для проведення вправи:
 1. Учні об’єднуються у 2-3 групи по 7-8 осіб - 1 хв. (для того щоб пришвидшити цей процес, та уникнути створення груп за вподобанням, кожен учень витягує кольорову картку, яка означає колір його команди.)
 2. Учитель не пояснює завдання для наступної роботи, а мовчки віддає кожній команді конверт (загорнутий аркуш паперу): в якому записано ціль «Дійти до фіналу, та отримати кінцеве значення Х (друга группа Y, третя команда Z), а також в конверті буде відповідь для протилежної команди. Тобто, якщо всі рівняння команди мають змінну Х, в конверті знаходитиметься значення Y або Z.(1 хв.)
 3. Поки діти обговорюють своє завдання, вчитель розташовується на такій відстані від учнів, щоб мати змогу спостерігати за кожним. Для кінцевого обговорення можуть знадобитися помітки по кожному з учнів (активний чи пасивний, чи спирається на власні знання, висуває власні думки чи гіпотези, прислухається до чужої думки, чи визнає лише власну). ВАЖЛИВО: Вчитель не втручається в процес , виступає в ролі дуже спостережливого глядача.
 1. Учасники обох груп знаходяться навпроти і не бачать цілей іншої команди. Навпроти кожної команди сходинки з рівнянь. На кожну сходинку приблизно по 4 хв. Всього 5 сходинок – 20 хв загальний час на даний етап.

Детальний опис.

Перше, звичайне рівняння з однією невідомою, всі подальші рівняння мають одну невідому, та одну пусту клітинку, яку має заповнити відповідь з попереднього рівняння. Вирішивши всі рівняння Вони дійдуть до фінішу. Він один для обох команд, там знаходиться конверт з відповідями. Це один зі шляхів і не самий швидкий та комунікативний.

Рівняння  команд віддзеркалені, та змінена лише назва змінної, тобто Х=Y= Z. Уважно придивившись можна побачити схожість, а згодом і однаковість.

Якщо учні команд не зацикляться саме на рішенні, а зможуть  побачити аналогію і зв’язок їх рівнянь з протилежною командою, то швидкість рішення рівнянь може звестися до мінімуму. Якщо команди зможуть домовитись про співпрацю, звісно .(Можливо обміняються відповідями, які знаходилися у конвертах на початку)

Вчитель виступає у вигляді глядача. І не коментує дії учнів. Лише спостерігає і робіть позначки. Це допоможе ефективно провести обговорення.

Є ще один з найшвидших шляхів отримання результату. Для цього командам лише необхідно домовитись про спільне відкриття конверту з фінішу. У вправі не має правильних і не правильних шляхів досягнення цілі.

 1. Якщо учні закінчують роботу раніше. Можна відразу починати обговорення.

По закінченню 20 хв. Вчитель зупиняє роботу команд, якщо вони ще не дійшли до фіналу, щоб почати обговорення. Тривалість 10 хв.

Обговорення:

 1. Головне запитання: Досягли цілі чи ні?

Якщо відповідь Так :

 1. Якими якостями ви скористались задля досягнення цілі?
 2. Як відбувався процес обговорення?
 3. Чому важливо щоб кожен член команди ділився власними думками?
 4. Чому важливо враховувати думку інших людей?
 5. Які якості найбільше знадобились при роботі в команді/ з командою навпроти?
 6. Що було найважчим?
 7. Які висновки можете зробити після виконання вправи?

Якщо відповідь Ні, не дійшли до фіналу :

 1. Чому не вийшло? Що стало на заваді?
 2. Як відбувався процес обговорення?
 3. Чи всі ділилися власною думкою, ідеєю?
Підсумок за результатами проведення вправи:

У світі сучасних подій, хочу додати мотиви, якими Я керувалася під час створення даної вправи. 

Мені імпонує думка про те, що школа, це більше ніж про знання чи інформацію. Школа це про життя: у суспільстві, сім’ї, країні, світі і навіть, в самому собі. Це про можливості, спілкування та взаємозв’язок.  Однією з цілей цієї вправи, як раз і є, показати учням силу взаємодії. Силу порозуміння і важливість уміння об’єднуватися за ради суспільної  мети. Що національність, рід, матеріальний стан та багато інших обставин мають відходити на задній план, коли йдеться про життя, здоров’я, час.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:
 1. Громадянська відповідальність: 80 вправ для формування громадянської та соціальної компетентностей під час вивчення різних шкільних предметів. 5-9 клас .Вправа «Битва за апельсин» ст.. 120
 2. Прийоми педагогічної техніки. Анатолій Гін.( друге видання ) ст.. 27-28

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Кольорові картки за кількістю учнів( підійде картон чи кольоровій папір) Конверти або аркуші з завданням для кожної команди. 5 рівнянь надрукованих для кожної команди. Конверти або аркуші з надрукованими відповідями (Дивись додаток)
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

ewc ce mo norw

Програма реалізується у співпраці з БО «Центр освітніх ініціатив» й ІСАР «Єднання»,
за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


logo footer 2 logo2

© 2020 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда