TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Галерея

Коли ви востаннє відвідували галерею?

Виконуючи цю вправу, ваші учні/учениці зможуть не лише потрапити в галерею як глядачі і глядачки та оцінити роботи, а й безпосередньо створити витвір мистецтва, візуалізуючи текст різними способами, разом зі своїми однокласниками/однокласницями. 

Застосування вправи: На уроці, Поза уроком
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Миколаївський ліцей імені Олега Ольжича Миколаївської міської ради Миколаївської області
Освітня галузь: Мовно-літературна
Предмет: Українська мова
Тема уроку/години спілкування: «Інформація», «Текст»
Клас: 6
Ключова складова громадянської компетентності: Аналітичне та критичне мислення
Очікувані результати:
  • представляє текстову інформацію з одного джерела (зокрема художнього тексту, медіатексту), використовуючи різні способи і засоби візуалізації змісту [6 МОВ 2.6.1-3];
  • здатен/-на використовувати визначені критерії, принципи або цінності для здійснення суджень.
Критерії успіху для учнів / учениць: нотую стисло ключові елементи тексту за допомогою окремих графічних позначок і слів; перетворюю текстову інформацію у графічну, працюючи в групі; користуюся критеріями для підготовки роботи; оцінюю роботи однокласників/однокласниць, користуючись визначеними критеріями.
Тривалість вправи: 25 хв.
Інструкція для проведення вправи:

Крок 1. Об’єднайте дітей у групи по 4-5 осіб.

Крок 2. Попросіть учасників/учасниць групи індивідуально ознайомитись зі змістом тексту (наприклад, про безпечну поведінку в цифровому просторі на с. 316 за підручником Онатій, Ткачука; текст однаковий для всіх груп), стисло фіксуючи його ключові моменти у власних нотатках за допомогою різних графічних позначок і слів.

Крок 3. Запросіть учнів/учениць до обговорення в групах індивідуальних поміток. Нехай розкажуть одне одному, що саме вони занотували та якими графічними позначками при цьому скористалися.

Крок 4. Запропонуйте кожній групі трансформувати основний зміст переглянутих текстів за допомогою різних способів і засобів візуалізації на аркушах формату А 3 – А 2 (таблиця, схема, графік, плакат, комікс, інфографіка тощо), використовуючи індивідуальні нотатки кожного учасника/кожної учасниці групи;

Озвучте та обговоріть із дітьми критерії для підготовки спільної роботи:

  1. Відображено головні ідеї тексту.
  2. Є чіткі розділи та заголовки, які допомагають зрозуміти зміст. 
  3. Графічні елементи - діаграми, схеми, іконки - допомагають зрозуміти інформацію тексту.
  4. Кольорова палітра привертає увагу до ключових точок та виділяє важливу інформацію.
  5. Розмір тексту читабельний.
  6. Відсутні мовленнєві помилки.

Розмістіть критерії так, щоб учні/учениці їх бачили та могли скористатися впродовж виконання вправи.

Крок 5. Запросіть групи розмістити створені візуалізації в освітньому просторі так, щоб до робіт можна було легко підійти і розглянути їх.

Крок 6. Запросіть усіх учасників/учасниць індивідуально ознайомитися зі всіма витворами мистецтва груп в утвореній галереї. На кожній роботі учні/учениці мають поставити свій лайк-серце, відзначаючи те, що вдалося групі добре та залишити одну пораду-коментар (наліпки), що допоможе покращити роботу. Наголосіть, що лайк-серце і пораду-коментар потрібно визначати керуючись обговореними критеріями.

     Дебрифінг.

  1. Наскільки комфортно вам було працювати в групі? Чому?
  2. Які саме позначки під час первинного індивідуального знайомства з текстом вам вдалося зробити? Як вам вдалося вам їх використати на етапі групової роботи?
  3. Аргументуйте, наскільки легко/складно вам удавалося трансформувати текстову інформацію у візуалізовану в груповій роботі?
  4. Як саме вдалося домовитися вашій групі про єдину форму візуалізації? Чому ваша група вибрала саме такий тип візуалізації?
  5. Як вам допомагали критерії під час підготовки роботи?
  6. Як вам допомагали критерії під час оцінювання робіт інших груп?
  7. За виконання якого/яких критеріїв ви поставили найбільше лайків-сердець?
  8. Яку пораду-коментар ви давали найчастіше?
  9. Що було найлегшим і найскладнішим під час виконання вправи?
Використані джерела:
  1. Онатій А. В., Ткачук Т. П. Українська мова: підручник для 6 кл. закладів загальн. середн. освіти/ А. В. Онатій, Т. П. Ткачук. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2023. – 288 с.: іл. 
  2. Українська для всіх: як навчати тих, для кого українська мова не є рідною рідною / М. Костюк, І. Хворостяний, І. Унгурян. – Київ: ТОВ «Видавництво ЮСТОН», 2021. – 248 с.
Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Ручки, зошити або нотатки в гаджетах, лайки-серця, папір формату А 3 – А 2, маркери, наліпки, текст (у підручнику чи в будь-якому іншому джерелі).
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда