TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Герої і героїні. Занурення у роль

Дана вправа дає можливість учням не лише узагальнити знання з вивченої теми, а й зрозуміти кожному із них,які якості, навички, цінності повинна мати людина, як їх розвивати для того, щоб  жити в справедливому, демократичному суспільстві

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Сарненський районний ліцей "Лідер"
Предмет: Українська література
Тема уроку/години спілкування: Урок-підсумок. Давня література,Творчість Г. Сковороди, І. Котляревського, Г. Квітки-Основ’яненка,
Клас: 9
Мета вправи/заняття: - розвивати навички критичного мислення; - сприяти відкритості у висловленні думок; - показати, чому існують різні позиції стосовно вчинків і поведінки героїв; - на основі характеристики героїв допомогти учню зрозуміти,яких якостей не вистачає або які потребують розвитку
Ключова складова громадянської компетентності: Знання самого себе та критична самооцінка
Додаткова/і складова/і компетентності: Впевненість у собі, Аналітичне та критичне мислення, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень:

- пояснює багатозначність художнього образу,

 -характеризує образи художніх творів, визначає їх

роль у донесенні до читача авторського задуму,

 -аналізує та інтерпретує твір у культурологічному контексті,

-коментує оцінку виучуваних творів критиками, зіставляє з власною

Тривалість вправи: 20 хв
Інструкція для проведення вправи:

Просимо учнів у класі уявити себе атомами, які утворюють молекули. Учні рухаються хаотично (швидше, або повільніше - в залежності від температури). Коли вчителем оголошується певна цифра, учні утворюють міні-групу з тією кількість учасників, яка оголошена. Учитель завершує рахунок на цифрі п'ять, міні-групи гуртуються навколо столів.

Сьогодні ми спробуємо відчинити «двері до кімнати» з ресурсами, за допомогою яких людина розвиває необхідні якості, навички та вміння макети 4  дверей (бо чотири групи) розміщені на дошці) . Для цього потрібно визначитись, що Вам слід придбати і яких якостей не вистачає.  А допоможуть нам у цьому Герої та Героїні  творів,прочитаних на уроках  протягом семестру.

-  Я запрошую представників груп для подальшої роботи обрати символічні «двері до кімнати»(на дошці макети 4 дверей, до яких прикріплені зі зворотної сторони портрети Г. Сковороди, І. Котляревсього , Г. Кітки- Основ’яненка  і надпис –«невідомий автор», оголосити автора та Героїв і Героїнь вивчених творів(І група- Бджола і Шершень. ІІ- Наталка Полтавка, Еней, ІІІ-Маруся, Василь І\/- Ігор, Святослав.

-А зараз у вас є можливість виготовити «ключі до символічних дверей», де знаходяться людські якості, які є найважливішими у житті. Спробуйте на стікерах зеленого кольору написати , яких якостей вам не вистачає або які потребують розвитку,але є у Героїв і Героїнь митців, твори яких вивчали протягом семестру;

на стікерах червоного кольору записати ті якості, які не подобаються у Героїв і Героїнь і вони у вас є, яких ви хотіли б позбутися  (« посортовані»стікери розміщують  спікери на «символічних дверях»(І двері- Герої та Героїні невідомого автора, ІІ- Герої та Героїні Г. Сковороди, ІІІ двері- Герої та Героїні І. Котляревського, І\/ - Герої та Героїні Г. Квітки – Основ’яненка).

-Дебрифінг  

- Які відчуття супроводжували вас під час проведення цієї вправи? Чому?

- Кого для себе особисто ви вважаєте Героєм, або Героїнею, серед згаданих творів?

- Що підштовхнуло вас зробити саме такий вибір?

- Чи виникнути аналогічний Герой у сучасності? Що для цього необхідно?

- На вашу думку, які особисті якості зараз є найбільш необхідними для сучасного громадянина?

- Хто і яким чином може сформувати ці риси?

Підсумок за результатами проведення вправи:

За результатами проведення вправи учні не лише пригадають творчість митців, яких вивчали протягом навчального семестру, а й зможуть ще раз, проаналізувавши героїв, їх вчинки,  усвідомити, що таких якостей, як працелюбства (як у Бджоли), поваги (як у Наталки Полтавки, Марусі, Василя), громадянської свідомості (як в Енея,, Ігоря та Святослава) та впевненості у собі сьогодні не вистачає, вони потребують розвитку у кожному із нас. Тому повторюючи їх навички, ми можемо змінити себе, свою поведінку і світ.

Використані джерела:

Мельник.Л. Сергеєва К.. Побудова позитивної життєвої перспективи.(с.32-33)

 Богосвятська А.І. Слово вчителя: вітаємось, хвалимо, прощаємось чарівно. Методичний посібник.-с.25

Посібник з освіти в галузі прав людини та участі молоді «Компас»(«Герої та героїні» с. 115-117)

Коментарі:

- столи у класі розміщені у вигляді "кола" та "острівців"

- надписи на дошці: знайшли одна одну, познайомилися, потанцювали, помирилися, стікери;

- малюнки символічних «дверей до кімнат»;

 - портрети Г. Сковороди, І. Котляревсього , Г. Квітки- Основяненка  і надпис –«невідомий автор», стікери зеленого і червоного кольорів.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда