TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Героїні та герої

Вправа допомагає підсумувати вивчений у 1му семестрі матеріал, а також проаналізувати, кого учні вважають героями та героїнями і чому

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Сарненський районний ліцей "Лідер"
Предмет: Українська література
Тема уроку/години спілкування: Підсумковий урок. Давня література. Творчість І. Котляревського, Г. Квітки-Основ΄яненка
Клас: 9
Мета вправи/заняття: - розвинути навички критичного мислення; - сприяти цікавості, відкритості; - показати, чому існують різні точки зору на вчинки і поведінку героїв
Ключова складова громадянської компетентності: Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей
Додаткова/і складова/і компетентності: Впевненість у собі, Мовні, комунікативні вміння та багатомовність, Уміння співпрацювати, Знання та критичне розуміння світу
Очікувані результати:

- учень характеризує образи творів, робить порівняльну характеристику, коментує проблематику

Тривалість вправи: 25 хв
Інструкція для проведення вправи:

- Дати учням можливість пригадати, з якими персонажами вони знайомилися протягом навчального семестру, які запам’яталися найбільше і чому.

- На розданих аркушах, поділених на дві частини, попросити учнів в одному стовпчику написати імена героїнь, яких вони пригадали, додаючи коротку характеристику про те, що важливого вони зробили, зокрема, для своєї спіьноти, країни, а навпроти, в іншому стовпчику - імена героїв з короткою характеристикою.

- Об’єднати учнів спершу в пари й дати можливість обговорити вибір кожного стосовно записаних героїв і героїнь.

- Об’єднати пари учнів у групи (з 4-6 осіб) й дати можливість обговорити вибір кожного стосовно записаних героїв і героїнь, а також дійти до згоди щодо 4-х справжніх героїв та героїнь.

 - Групи представляють і озвучують результати напрацювань

Запитання для дебрифінгу:

  • До якого типу людей належать обрані учасниками герої і героїні? (Звичайні люди? Монархи?) Що вони робили? (Боролися? Писали вірші?) 
  • Які цінності відстоювали ці героїні та герої? Чи були ці цінності однаковими для тих і інших, чи між ними є відмінності?
  • Кого було легше згадати, героїв чи героїнь? Чому?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Рефлексія про те, кого ми вважаємо героями та героїнями, і чому, а також про гендерні стереотипи та гендерну рівність 

Використані джерела:

Посібник з освіти в галузі прав людини за участі молоді «Компас»

Оригінальна вправа «Герої та героїні», друкована версія с. 115–117

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда