TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Гра з картинками

Учні/учениці ознайомлюються з Загальною декларацією прав людини, опрацьовуючи текстові дані, та виконують практичну роботу № 5 "Структура документа. Автоматизоване створення змісту та покажчиків".

Так: Апробована в рамках Програми
Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад "Навчально-виховне об'єднання № 6 "Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, центр естетичного виховання "Натхнення" Кіровоградської міської ради Кіровоградської області"; Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів.
Предмет: Інформатика
Тема уроку/години спілкування: Опрацювання текстових даних. Практична робота 5. Структура документа. Автоматизоване створення змісту та покажчиків
Клас: 8
Мета вправи/заняття: Підвищити поінформованість учнів/учениць про значимість прав людини в повсякденному житті через роботу з текстовими даними, структурою документа, автоматизоване створення змісту та покажчиків.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Відповідальність, Уміння самостійно вчитися
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- може працювати з таблицями в текстовому документі; 

- може додавати зображення до документу з файлів та налаштовувати їхні параметри;

- може працювати з параметрами сторінки (розмір, орієнтацію, поля), створювати і редагувати колонтитули документу, готувати документ до друку.

Тривалість вправи: 15 хвилин - вправа; 20 хвилин - практична робота
Інструкція для проведення вправи:

Крок 1. Роздайте дітям алгоритм (Додаток 1) та організуйте індивідуальну робота учнів/учениць.

Алгоритм:

  1. Відкрийте папку “Урок”, що вміщує картинки (Додаток 2) і файл “Загальна декларація прав людини (стислий виклад)” (Додаток 3).
  2. Створіть текстовий документ під назвою “Права людини”.
  3. У документі створіть таблицю на 3 колонки та 10 рядків.
  4. До першого рядка введіть заголовки трьох колонок у такому порядку:  «№», «Стаття», «Картинка».
  5. Запишіть номери статей Загальної декларації прав людини до першої колонки, назви статей, які будуть зачитані, - до другої колонки таблиці. Важливо! Зачитайте назви  з Додатка 3, і попросіть дітей записати їх до таблиці.
  6. Із файлу з картинками (Додаток 2) виберіть ті, які, на вашу думку, найкраще представляють/відображають/ілюструють записані статті. Вставте обрані картинки до третьої колонки таблиці.

Крок 2. Після того як таблиця заповнена, попросіть учнів/учениць по черзі проаналізувати одну статтю та прокоментувати вибір картинок згідно з обраною статтею. 

Крок 3. Попросіть дітей занести озвучені і узгоджені результати до загальної таблиці вчителя/-ьки. 

Крок 4. Запропонуйте переглянути загальні результати в таблиці.

Крок 5. Обговоріть роботу за такими питаннями:

  • Які картинки були обрані найчастіше? 
  • Що було особливого на цих зображеннях? Чому вони були обрані частіше?
  • Які статті Загальної декларації прав людини зацікавили вас найбільше? Чому?
  • Чому права людини потрібно поважати?
  • Яким чином права людини можна реалізувати в повсякденному житті?

Крок 6. Після цього запропонуйте учням/ученицям виконати практичну роботу 5 "Структура документа. Автоматизоване створення змісту та покажчиків" (виконання практичної роботи відбувається за інструкцією (Додаток 4).

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці розуміють, що ознайомлення з Загальною декларацією прав людини дає можливість кращого розуміння прав людини та реалізації їх в повсякденному житті.

Після цього учням пропонується виконати практичну роботу 5. "Структура документа. Автоматизоване створення змісту та покажчиків".

(Виконання практичної роботи відбувається за інструкцією додаток 4).

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда