TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

"Хто я"

Вправа сприяє усвідомленню, що кожна людина є особлива й неповторна, має власну індивідуальність, захоплення та світогляд.

Учні та учениці враховуючи свої захоплення, мрії та хобі, створюють свої профілі, що висвітлюють інформацію про них, та дозволяють додатково з ними познайомитись.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Школа І-ІІІ ступенів №292 імені гетьмана України Івана Мазепи
Предмет: Інформатика
Тема уроку/години спілкування: Інфографіка
Клас: 10
Мета вправи/заняття: Проаналізувати важливість самоідентифікації та прийняття відмінностей
Ключова складова громадянської компетентності: Знання самого себе та критична самооцінка
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага до людської гідності та прав людини, Прийняття невизначеності та неоднозначності
Очікувані результати:

Розуміє як можна використовувати програму Canva, її значення та можливості. Вміє підбирати шаблони для конкретних завдань.

Тривалість вправи: 40 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Перший етап

  1. Учні отримують профілі різних компаній та їх працівників. (Додаток 1) Об'єднуються в групи по 4-5 осіб.
  2. Учитель пропонує ознайомитись з наданими профілями та подумати, що вони можуть сказати про осіб, які там вказані.

Другий етап (Перехід до навчальної частини)

  1. Кожна група повинна створити профіль своєї команди та індивідуальну картку-опис про себе, не підписуючи картки, за допомогою програми Canva.
  2. Групи обмінюються створеними картками, обговорюють та повинні співставити профілі з учасниками.

Третій етап. Дебрифінг. (Додаток 3)

  • Що неочікуваного ви дізнались про своїх однолітків?
  • Наскільки легко/складно було створити картку вашої групи/особисту. Чому?
  • Чи легко було впізнати, про кого інформація на картці. Чому?
  • Для чого ви зможете використовувати програму Canva у навчанні?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні усвідомлюють важливість прийняття себе та інших, незважаючи на їхні/свої захоплення чи переконання. розуміють, що важливо працювати разом та в діалозі.  Дуже важливий пункт! На які думки, переконання, відчуття мають вийти діти, що мають зрозуміти після виконання вправи.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Наскрізні компетентності для демократії. “60 вправ для розвитку та оцінювання ставлень, умінь і знань” (“Покажи мені свій паспорт”, с.73-74)

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: стільці мають бути розміщені острівцями для 5 груп або стояти навколо 5 столів Матеріали: Надрукований додаток 1 (в кількості команд); ПК з доступом до мережі інтернет, програма CANVA
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда