TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Хвилиночка

Вправа пропонує обговорення впливу атомної енергетики на життя людства та з’ясування умов для безпечного існування людства у майбутньому.

Застосування вправи: На уроці, Поза уроком, Поза школою
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад "Опорний заклад загальної середньої освіти "Престиж"
Предмет: Фізика
Тема уроку/години спілкування: Екологічні проблеми атомної енергетики.
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Прийти до розуміння і усвідомлення статті 50 Конституції України шляхом обміну особистими думками. Формувати уявлення про відповідальність, що забезпечує сприятливе середовище для життєдіяльності.
Ключова складова громадянської компетентності: Знання та критичне розуміння світу
Додаткова/і складова/і компетентності: Громадянська свідомість, Уміння співпрацювати, Знання самого себе та критична самооцінка
Очікувані результати:

Знає поняття радіоактивності, ізотопу, періоду піврозпаду й активності радіонукліда, ядерної та термоядерної реакцій; основні та альтернативні види електростанції.

Учень/учениця:

- розуміє механізм ланцюгових ядерних реакцій; принцип дії ядерного реактора;

- знає про вплив радіоактивного випромінювання на живі організми;

- усвідомлює переваги, недоліки і перспективи розвитку атомної енергетики, можливості використання термоядерного синтезу;

- оцінює доцільність використання атомної енергетики та її вплив на екологію, ефективність методів захисту від впливу радіоактивного випромінювання.

Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Крок 1. Об’єднайте дітей у групи по 4-5 осіб за допомогою кольорових фішок шляхом жеребкування.

Крок 2. Зачитайте статтю 50 Конституції України (Додаток 1). 

Крок 3. Призначте кожній групі свій колір та роздайте завдання (Додаток 2).

Крок 4. Організуйте роботу у групах. Поясніть, що діти мають провести пошук та обговорити знайдену інформацію в групі. Попросіть їх записати ключові ідеї обговорення (Додаток 3) та розмістити власну ілюстрацію того, що вони аналізуватимуть (10-15 хвилин).

Крок 5. Запрсіть групи презентувати свою роботу (1 хвилина на кожну групу, всього - 5 хвилин).

Крок 6. Організуйте дискусію між групами стосовно покращення життєдіяльності людини та раціонального використання енергоресурсів, заміну їх на альтернативні. Запитання для обговорення:

  • Яким, на вашу думку, буде життя людства, якщо не використовувати енергію атома? 
  • Що необхідно зробити для безпечного використання атома?
  • Що необхідно зробити для покращення навколишнього середовища вже зараз? 

Попросіть дітей записувати основні рекомендації груп на окремому аркуші (Додаток 4).

Підсумок за результатами проведення вправи:

Діти розуміють глобальність екологічних проблем і прагнуть долучитися до їх вирішення.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:
Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Картки 5 кольорів, 5 маркерів (будь яких кольорів), щонайменше 6 аркушів А1, ручки, кольорові олівці, картки А4, кольорові фішки відповідно до кількості дітей.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда