TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Хвилиночку!

Вправа сприяє усвідомленню, що кожна дитина – це неповторна індивідуальність, яка має право зростати та виховуватися в піклуванні та любові з боку дорослих.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №30 Кіровоградської міської ради міста Кропивницького
Предмет: Мистецтво
Тема уроку/години спілкування: Жанрова палітра симфонічної музики
Клас: 6
Мета вправи/заняття: Сформувати в учнів/учениць розуміння прав дитини через ознайомлення учасників/учасниць з окремими статтями Конвенції про права дитини.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Визнання цінності демократії
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- висловлює власне ставлення до життя та творчості німецького композитора Л.Бетховена;

- розповідає про життєвий та творчий шлях композитора;

- пояснює, що таке симфонія.

Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1. Попросіть учнів/учениць сісти у коло.

2. Запустіть по колу картонну скриньку, де лежать згорнуті папірці, на яких  записані статті Конвенції про права людини (версія для дітей).

3. Попросіть кожну дитину по черзі, не дивлячись, витягнути зі скриньки папірець. Зверніть увагу, що кількість папірців має відповідати кількості учнів/учениць. Для цього можна провести вправу в підгрупах, розділити статті 28 та 29, зробивши позначку (наприклад: стаття 28, І частина; стання 28, ІІ частина; стаття 29, І частина, стаття 29, ІІ частина) або продублювати окремі статті. Оберіть ті статті, які стосуються родини, здоров’я, освіти, відпочинку та використання дитячої праці (Додаток 1).  

4. Дайте дітям 5 хвилин на опрацювання обраної ними статті.

5. Запрпонуйте учням/ученицямі по черзі презентувати статтю, поєднуючи її з дитинством композитора. Зазначте, що кожна промова має тривати не більше хвилини.

6. Організуйте прослуховування учнівських промов/висловлювань. Слідкуйте за часом.

7.  Проведвть обговорення:

  • Чи можна порушувати права дитини?
  • Чому вони порушувалися в сім’ї майбутнього композитора?

Підведіть дітей до розуміння того, що в сучасному суспільстві кожна дитина при порушенні її прав має звернутися, в першу чергу, до учасників/-ць освітнього процесу: учителів/-ьок, адміністрації школи, соціального/-ї педагога/-ині, шкільного/-ї психолога/-ині. А також зазначте, що існують державні установи, до яких дитина, у разі потреби, може звернутися за допомогою: служба у справах дітей, заклади соціального захисту дітей, центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, органи внутрішніх справ, заклади охорони здоров’я.

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці, ознайомившись із Конвенцією про права дитини, можуть пояснити свої права, відстоювати думку про те, що кожна дитина має право на піклування зі сторони дорослих.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:
  • Компас: Посібник з освіти в області прав людини за участі молоді (вправа «Хвилиночку!", с.303-306).
  • Конвенція про права дитини (версія для дітей).
Коментарі:

Вправа проводиться в 6 класі при вивченні теми "Жанрова палітра музичного мистецтва". Учні/учениці узагальнюють знання про життя та творчість видатного німецького композитора Л. Бетховена.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда