TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

«Хвилиночку! Поговоримо про неповторність кожної особистості»

Вправа сприяє усвідомленню, що кожна людина неповторна, що вона – окремий неповторний світ. Учні готують обґрунтовані відповіді для однохвилинної промови щодо самоствердження людини, її самодостатності та самоцінності, гідності.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Марганецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 Марганецької міської ради Дніпропетровської області
Предмет: Українська література
Тема уроку/години спілкування: Василь Симоненко. Коротко про митця («витязь молодої української поезії»). Традиційність його лірики. Образ України, громадянський вибір поета («Задивляюсь у твої зіниці…»). Мотив самоствердження людини у складному сучасному світі, її самодостатність і самоцінність («Я...»).
Клас: 11
Мета вправи/заняття: Розвинути вміння аналізувати твори й робити висновки, дискутувати, формуючи почуття гідності, поваги до себе та інших людей
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Громадянська свідомість, Вміння слухати та спостерігати
Очікувані результати:

формує власну думку про порушені у творах мотиви, проблеми;

виробляє життєву позицію, уміння її відстоювати; усвідомлює значення самоствердження людини в сучасному світі;

 розвиває навички аргументовано, толерантно вести дискусію.

Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1.      Запропонуйте учасникам сісти в коло.

2.      Пустіть по колу капелюха і попросіть кожного учня по черзі, не дивлячись, витягнути з капелюха папірець (додаток 1).

3.      Дайте учням 5 хвилин, щоб кожен підготував свою однохвилинну промову на тему речення, яке йому дісталося. Умови: жодних зупинок і жодних повторів (додаток 2 для роботи над першим питанням).

4.      Далі усі по колу презентують свої «промови».

5.      Після кожної «промови» учні дають короткі коментарі (2-3 речення). Якщо їм хочеться сказати більше, занотуйте відповідну тему й погодьтеся повернутися до неї наприкінці.

6.      Після того, як усі висловляться, поверніться до обговорення питань, які довелося перервати.

7.      Після цього переходьте до дебрифінгу та оцінки.

Дебрифінг:

•   Які емоції викликала у вас вправа? Чи важко було говорити без зупинки протягом хвилини на відповідну тему? Чому?

•    Які питання виявилися найважчими й чому?

•    Яка з «промов» для вас була найбільш спірною і чому?

•   Чому до всіх людей треба ставитися однаково та неупереджено?

•   Чому людину не можна принижувати?

•  Як ви маєте діяти, якщо представник влади зловживає своїми владними повноваженнями? 

•    Як у майбутньому ви будете реагувати на випадки приниження вашої гідності або іншої людини?

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні вчаться працювати з документами, аналізувати їх зміст.  Розуміють, що треба поважати гідність кожної людини, цінувати свою неповторність та інших людей. Учні наголошують, що ніхто не має зазнавати тортур або підлягати нелюдському чи принизливому ставленню та покаранню. Усвідомлюють, що громадяни мають контролювати представників влади та реагувати на їх зловживання. Учні вчаться поважати себе, усвідомлюють, що «тільки тих поважають мільйони, хто поважає мільйони «я». 

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: стільці розміщено колом. Матеріали: папір А4, маркери різних кольорів або фломастери чи ручки для записів під час підготовки до однохвилинної «промови»
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда