TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Хвилиночку! Як розв’язувати екологічні проблеми?

Вправа є своєрідним тренажером для усвідомлення можливості взяти участь у вирішенні проблемних питань, які хвилюють громаду. Учні та учениці впродовж хвилини висловлюють власну думку про основні екологічні проблеми та пропонують шляхи їх розв’язання у своїй громаді.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "МЕРЕФ`ЯНСЬКИЙ МЕДИЧНИЙ ЛІЦЕЙ" МЕРЕФ`ЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Предмет: Природознавство
Тема уроку/години спілкування: Екологічні проблеми та їх розв’язування (збереження біологічного різноманіття, боротьба зі знищенням лісів і опустелюванням, захист планети від забруднення різних видів)
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Розвивати вміння учнів/учениць наводити аргументи для підтвердження власної думки, поважати думку інших, визначати екологічні проблеми та пропонувати шляхи їх подолання в громаді; формувати відповідальне ставлення до збереження різноманіття на Землі.
Ключова складова громадянської компетентності: Громадянська свідомість
Додаткова/і складова/і компетентності: Відповідальність, Впевненість у собі, Знання та критичне розуміння світу
Очікувані результати:

Учень/учениця

  • називає джерела забруднення навколишнього середовища; важливі екологічні проблеми своєї місцевості; природоохоронні об’єкти й території свого регіону;
  • пояснює зв’язок людини з природою; зміни в природі, що викликані природними чинниками і діяльністю людини;
  • висловлює судження щодо необхідності охорони природи і раціонального використання природних ресурсів.
Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

На попередньому уроці учні/учениці отримали завдання проаналізувати екологічні проблеми, спричинені діяльністю людини та стихійними явищами за підручником.

1. Запропонуйте учасникам/-цям сісти в коло. Пустіть по колу капелюха. Нехай кожен/-а учасник/-ця по черзі, не дивлячись, витягне з капелюха папірець.

2. Дайте учасникам/-цям 5 хвилин, аби кожен/-а підготував/-ла свою тридцятисекундну промову без зупинок і повторів стосовно екологічної проблеми, що йому дісталася, зазначивши у т.ч., якщо одна з названих екологічних проблем характерна для вашої громади, що учень/-иця пропонує зробити й вже виконує для покращення екологічної ситуації в громаді.

3. Організуйте презентацію «промов» учнів/-ениць по колу.

Після кожної з «промов», які стосуються екологічних проблем в громаді, давайте іншим учасникам/-цям час на короткі коментарі, доповнення: що кожна дитина пропонує зробити для вирішення цієї проблеми та що вже виконує повсякденно. Фіксуйте пропозиції учасників/-ць на плакаті «Я можу!».

По завершенні звергіть увагу учнів/-ениць на плакат «Я виконую!» й попросіть позначити стікерами ті справи, які він/вона уже робить.

4. Проведіть обговорення:

  • Чому варто раціонально використовувати природні ресурси нашого краю?
  • Які з названих екологічних проблем стосуються особисто вас?
  • Що із запропонованих заходів зробити найлегше, щоб змінити екологію в громаді на краще?
  • Що із запропонованих заходів зробити найскладніше, щоб змінити екологію в громаді на краще?
  • Що ви можете зробити для покращення ситуації в нашій громаді?
Підсумок за результатами проведення вправи:

За результатами проведеної вправи учні та учениці приходять до висновку, що немає екологічних проблем, актуальних для когось, вони актуальні для кожної людини. Загальна проблема вирішується легше, якщо робити це всім разом. Екологічна ситуація на планеті залежить від діяльності кожного і кожної.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Посібник з освіти в галузі прав людини за участі молоді «Компас», стор. 303-306. Режим доступу: https://www.coe.int/uk/web/compass/just-a-minute

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Два плакати: «Я можу!» та «Я виконую!»; формулювання на невеличких аркушах – по одному на учасника/-цю; капелюх; годинник із секундною стрілкою або таймер стікери для голосування.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда