TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Класний чотирикутник

Вправа допомагає згуртувати клас. Учні та учениці називатимуть твердження з теми “Чотирикутники” та будуватимуть спільну живу фігуру - чотирикутник.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Ірпінська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням економіки та права №2 Ірпінської міської ради Київської області
Предмет: Математика
Тема уроку/години спілкування: Узагальнення з теми “Чотирикутники”
Клас: 8
Мета вправи/заняття: Сприяти командоутворенню учнівського колективу, повторюючи властивості та ознаки чотирикутників.
Ключова складова громадянської компетентності: Уміння співпрацювати
Додаткова/і складова/і компетентності: Громадянська свідомість
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- формулює визначення і властивості чотирикутників.

Тривалість вправи: 15 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Скажіть дітям, що вони мають спільне завдання - побудувати чотирикутник (стати у формі фігури), у якому мають стояти всі учні та учениці без виключення. Щоб його побудувати, кожен/кожна учень/учениця має озвучити будь-яке твердження, яке стосується теми “Чотирикутники” (твердження не можуть повторюватися).
  2. Попросіть одну особу з групи почати - подумати про одне твердження (властивості, ознаки, визначення чотирикутників), яке вони можуть озвучити решті групи. Наприклад, один/одна із учнів/учениць формулює властивість ромба: “У ромба всі сторони рівні”. 
  3. Тоді попросіть когось із групи, хто згоден із цим твердженням і може відтворити його (продемонструвати на малюнку), взятись за праву чи ліву руку першої людини, а тоді назвати своє твердження. Наприклад, “Діагоналі ромба є бісектрисами кутів”.
  4. Поясніть, якщо хтось не може назвати твердження, інші можуть допомагати, натякати, підказувати, але не виголошувати твердження. Наголосіть, що це спільне завдання, учні та учениці мають підтримувати одне одного, щоб дійти до цілі.
  5. Наголосіть, що важливо, щоби учасниці й учасники групи дійсно встановили фізичний контакт, це сприяє командоутворенню. 
  6. У цю гру треба грати швидко, щоби діти не нудьгували в очікуванні, коли саме вони зможуть стати ланкою чотирикутника. Створення спільної фігури покращує командний дух. 
  7. Ви теж може долучитися і брати участь у грі нарівні з іншими. Так можна зламати бар’єри.
  8. Проведіть дебрифінг:
  • Що важливого ви запам'ятали про чотирикутники?
  • Що ви відчували під час виконання вправи? Які емоції виникали, коли потрібно було називати твердження?
  • З якими труднощами ви зіткнулись?
  • У який спосіб іви підтримували одне одного?
  • Що вам допомогло дійти до успішного результату?
  • Як цей досвід може знадобитися вам у житті?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці класу співпрацюють в процесі повторення теоретичного матеріалу з теми “Чотирикутники”: допомагають і підтримують одне одного. Кожен/кожна учень/учениця відчувають себе частиною команди.

Використані джерела:

Посібник “Усі рівні - усі різні” (вправа “Доміно”, с.72)

Коментарі:

Цю вправу доцільно провести на етапі актуалізації опорних знань.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда