TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Князівські скрині

Учні/учениці у групах, базуючись на фактах, знаннях, досвіді, створюють та критично аналізують скриньки, які вміщують в себе різноманітні факти та судження про князів/княгинь Русі-України. Усвідомлюють, що кожна людина в історії має право на помилки, свої переконання, вчинки.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Ніжинська загальноосвітня школа l-lll ступенів №17
Предмет: Історія
Тема уроку/години спілкування: Князі Русі-України
Клас: 7
Мета вправи/заняття: Розвивати в учнів/учениць аналітичне та критичне мислення через оцінку внеска князів/княгинь в історію Русі-України.
Ключова складова громадянської компетентності: Аналітичне та критичне мислення
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага, Вміння слухати та спостерігати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • узагальнює знання з історії України за період 9-10 ст.;
  • вміє виокремлювати з переліку фактів головні, ключові. 
Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

І етап. Збираємо скрині (10 хвилин)

  1. Попросіть клас об'єднатися у три-чотири групи по 7 осіб та запропонуйте кожній групі сісти у коло. Використайте для об'єднання розрахунок на 1, 2, 3, 4. Дайте кожному/-ій учаснику/-ці аркуш, на якому намальована іменна скриня князя або княгині (Аскольд, Олег, Ігор, Ольга, Святослав, Володимир, Ярослав). 
  2. Поясніть, що кожен/-а учасник/-ця має написати на аркуші ("покласти до скрині") один факт із життя та діяльності князя/княгині. 
  3. Далі попросіть учасника/-цю передати по колу аркуш зі скринею та отримати інший від сусіда/-ки, з іменем іншого/-ї князя/княгині. 
  4. Наголосіть, що факти не мають повторюватися.
  5. Продовжуйте рух аркушів по колу стільки разів, скільки вистачить часу. Важливо, щоб кожна скриня була максимально "заповнена".

ІІ етап. Аналізуємо скрині (4 хвилини)

  1. Попросіть кожного/-у з учасників/-ць взяти той аркуш, який вони отримали першим, та проаналізувати його, поставивши спеціальні позначки:

“+” - добре відомий факт;

“!” - цікава та корисна інформація;

“?” - суперечливе судження, що потребує на уточнення.

ІІІ етап. Дебрифінг (6 хвилин)

         Запитайте в учасників/-ць:

  • Що нового ви дізналися про діяльність князів/княгинь? 
  • Що із переліку наповнення скрині стало для вас відкриттям? 
  • Які суперечливі судження про князів/княгинь ви зустріли у скрині?
  • Як  змінилася ваша думка, коли ви побачили заповнену іншими фактами скриню? 
  • Які уроки можна винести при аналізі діяльності князів/княгинь? 
  • Які якості відомих князів/княгинь ви хотіли б бачити у сучасних політиків/-инь? 
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці пракутикуються використовувати докази, щоб підтвердити свою думку. Діти усвідомлюють, що перед прийняттям рішення потрібно критично аналізувати різні погляди; розуміють, що окрім власної точки зору необхідно чути і поважати думку інших людей. 

Використані джерела:

Український переклад: Наскрізні компетентності для демократії. Видання друге © Європейський центр ім. Верґеланда, травень 2019, ст. 47-48.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Стільці у приміщенні мають стояти трьома або чотирма колами для роботи 3-4 груп.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда