TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Корпускулярно-хвильовий батл

Вправа для тих, хто хоче навчити учнів/учениць визначати неоднозначні ситуації через ознайомлення з історією вивчення природи світла.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Гаврилівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Каланчацької селищної ради Херсонської області
Предмет: Фізика
Тема уроку/години спілкування: Розвиток уявлень про природу світла
Клас: 11
Мета вправи/заняття: Учити учнів та учениць приймати виклики, що виникають у ситуації невизначеності, та обирати власну позицію з урахуванням різних культурних контекстів.
Ключова складова громадянської компетентності: Прийняття невизначеності та неоднозначності
Додаткова/і складова/і компетентності: Аналітичне та критичне мислення, Вміння слухати та спостерігати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- називає основні етапи розвитку оптики як науки та імена і прізвища її творців;

- може описати корпускулярно-хвильовий дуалізм світла, обґрунтовуючи його суть і місце в сучасній фізичній картині світу.

Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Попередня підготовка: напередодні заняття деякі учні/учениці отримують пошукове завдання – дослідити ідеї та фізичні відкриття конкретного фізика стосовно розвитку теорії світла (І. Ньютон, К. Гюйгенс, Дж. Максвелл, Г. Герц, М. Планк тощо).

Роздайте учням та ученицям по одній наклейці-вподобайці для голосування за кращий репортаж.

  1. Утворіть дві групи (перша група – діти, які отримали пошукове завдання на попередньому уроці, а друга група – решта учнів/учениць — журналісти/-ки, які мають уважно ознайомитися із змістом дебатів і підготувати репортаж про висвітлення цієї події).
  2. Запросіть до слова представників/-ць першої групи і промодеруйте проведення дебат-шоу про природу походження світла. Попросіть учнів та учениць другої групи уважно слухати і спостерігати за перебігом дебатів. 
  3. Як тільки дебати закінчилися, попросіть журналістів/-ок подумати про те, що вони побачили, та подумки підготувати репортаж для вечірнього випуску новин. Їм не можна робити нотаток чи спілкуватися між собою. Час підготовки 5 хвилин.
  4. Після цього запросіть журналістів/-ок до виступу. Дайте кожному/-ій по 3 хвилини на їх «репортаж». Під час виступу кожного/-ої кореспондента/-ки тезисно запишіть зміст кожного репортажу на окремому фліпчарті (фліпчарти потрібно до початку уроку розмістити по периметру класу).
  5. Скажіть журналістам/-кам, що після того, як вони розповіли свою історію, можна послухати інші «репортажі», але коментувати їх забороняється. 
  6. Попросіть учасниць і учасників порівняти репортажі, зокрема прикріпити наклейку-вподобайку до того репортажу, який був для них найоб’єктивнішим. 
  7. Запропонуйте учням та ученицям переглянути відео за покликанням Корпускулярно волновой дуализм
  8. Обговоріть, наскільки точно журналістам/-кам вдалося висвітлити проблему дуалізму світла. У чому були складнощі формування загальної картини?
  9. Проведіть обговорення. Запитання для дебрифінгу:

Почніть із питань до журналісток/журналістів: 

  • Які емоції викликають прийняті рішення?
  • Що ви робили, якщо не могли точно щось запам’ятати? 
  • Як ви намагалися справитися з величезним обсягом отриманого матеріалу?
  • Яка з поданих фізичних ідей була для вас ключовою у підготовці репортажу? Чому?
  • Чи є актуальною тема природи світла у наш час? 

Запитайте акторок/акторів: 

  • Які емоції виникали у вас, коли у виступі щось аргументували результатами ваших дослідів? Наскільки однозначно вас зрозуміли репортери/-ки?
  • Чи були в репортажах якісь значні прогалини? Прокоментуйте.
  • Чи правильно журналістки/журналісти описали загальну картину дебатів та висновки з них?
  • Чи зустрічалися ви зі схожими ситуаціями в реальному житті?

Запитайте усіх:

  • Чи журналістки/журналісти загалом чітко розрізняють факти і коментарі?
  • Наскільки, на вашу думку, є достовірними новини, які транслюють по  телевізору?
  • Як ми маємо сприймати інформацію масмедіа?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці усвідомлюють важливість урахування різних поглядів та викликів, що виникають у ситуації невизначеності, критичного ставлення до інформації та навчаються обирати власну позицію. Діти розуміють значення корпускулярно-хвильового дуалізму світла.

Використані джерела:

“Усі різні - усі рівні”, вправа «Створення новин» ст. 125-126

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Матеріали: фліпчарт і ручки, клейка стрічка для кріплення фліпчартів, мікрофон, наклейки для голосування. Можна підготувати локацію для телерепортажу або картонну рамку для імітації екрану телевізора.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда