TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Кожен голос має значення

Учні та учениці вчаться обговорювати питання та приймати спільні рішення. Вправа сприяє розумінню участі кожної людини в ухваленні рішень та відповідальності за їх реалізацію.

Застосування вправи: На уроці, Поза уроком
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського
Предмет: Фізична культура
Тема уроку/години спілкування: Взаємодія гравців. Навчальна гра
Клас: 8
Мета вправи/заняття: Розвивати групову взаємодію, сприяти розумінню участі кожної людини в ухваленні рішень та відповідальності за їх реалізацію.
Ключова складова громадянської компетентності: Громадянська свідомість
Додаткова/і складова/і компетентності: Визнання цінності культурного різноманіття, Визнання цінності демократії
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- розуміє важливість взаємодії гравців для досягнення успіху команди;

- усвідомлює значення занять фізичною культурою та спортом для кожної людини;

- застосовує взаємодію гравців.

Тривалість вправи: 15 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1. Попросіть дітей згадати свій досвід участі в обговоренні якогось питання або голосуванні (наприклад, вибори президента школи, старости класу тощо).

2. Об’єднайте дітей у групи по 5–6 осіб.

3. Кожній групі роздайте картку з ситуацією і поясніть, що кожна група має запропонувати, як її розв’язати, ухваливши групове рішення.

Ситуація А. Вашому спортивному клубу потрібен президент. У клубі 60 осіб. Як можна вирішити демократичним способом, хто стане президентом?

Ситуація Б. Школярі/-ки вашої школи обговорюють, чи дозволити дітям брати мобільні телефони в школу. Одні хочуть, інші вважають, що це відволікає від занять, і це нечесно по відношенню щодо дітей, у яких немає мобільних телефонів. Директор надає можливість дітям ухвалити рішення самостійно. У школі 350 учнів/-ениць. Як це можна вирішити?

Ситуація В. Ваша волейбольна команда виграла змагання, одержавши приз в 5000 гривень. Тренер надає вам можливість самостійно обрати, як витратити гроші. Одні хочуть влаштувати похід у піцерію, інші – екскурсійну поїздку, хтось - придбати нові м’ячі та волейбольну сітку. У команді 20 осіб. Як ви вирішите, куди витратити гроші?

4. Запросіть групи по черзі презентувати свої результати.

5. Проведіть обговорення:

  • Наскільки ви задоволені ухваленим рішенням?
  • Як приймали рішення?
  • Наскільки враховували думку кожного/-ї учасника/-ці?
  • Скільки учасників/-ць змогли висловити свою думку під час обговорення?
  • Що потрібно зробити, щоб забезпечити демократичне ухвалення рішень у вашій групі, команді?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці усвідомлюють, що всі мають можливість обирати; кожен голос є важливим; усі мають рівні можливості.

Використані джерела:

Компасито. Пособие по обучению детей правам человека, с. 100–105.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда