TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Географічна крамниця забутих речей

Вправа використовується на етапі узагальнення знань.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Центральноукраїнський державний будинок художньої та технічної творчості
Предмет: Географія
Тема уроку/години спілкування: Етнічний склад населення та українська діаспора
Клас: 8
Мета вправи/заняття: За допомогою обговорення групової інтерпретації малюнка сформувати в учнів/учениць розуміння різних значень та поглядів, пов’язаних із такими темами, як культура, ідентичність, толерантність.
Ключова складова громадянської компетентності: Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей
Додаткова/і складова/і компетентності: Визнання цінності культурного різноманіття, Аналітичне та критичне мислення, Мовні, комунікативні вміння та багатомовність
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- розуміє етнічний склад населення України та окремих регіонів;

- визначає етнографічні групи українців;

- усвідомлює особливості матеріальної та духовної культури українського народу.

Тривалість вправи: 35 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Об’єднайте учнів та учениць у мінігрупи та роздайте кожній групі малюнок, на якому зображено крамницю втрачених речей з коробками, на яких написано: ідеї, причини, культура, мораль, принципи, чесність, здоровий глузд, толерантність, совість, інтелект, честь, доброзичливість.
  2. Попросіть учнів/учениць протягом 10 хвилин обговорити малюнок та спільно визначити й обрати із запропонованого переліку ті, які на їхню думку є найважливішими і найкраще характеризують спільні риси етнічного складу населення України та окремих регіонів.
  3. Організуйте презентацію напрацювань кожної групи (10 хвилин).
  4. Проведіть обговорення (15 хвилин). Запитання для рефлексії:
  • Чому поняття, які обрала саме ваша група, є такими цінними і незамінними?
  • Який зв'язок існує між поняттями, які обрала саме ваша група? Які події, слова, історії розкривають зміст обраних вами понять?
  • Які поняття, що обрала ваша група, розкриває тему культури, ідентичності, толерантності?
  • Що саме, на вашу думку, характеризує ці поняття для населення України з різних етнічних регіонів? Які можете навести приклади?
  • Чому у крамниці залишились незатребувані речі?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці розуміютьпоняття культури, ідентичності, толерантності, свідомо їх використовують, мають власний аргументований погляд на ці поняття.

Використані джерела:

Наскрізні компетентності для демократії. Видання друге © Європейський центр ім. Верґеланда, травень 2019 (вправа 10 – Обговорення малюнку»).

Коментарі:

Вправу краще використовувати під час підведення підсумків у роботі над темою.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда