TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Культур-словник видів мистецтва

Ваші учні/учениці недооцінюють значимість музичного мистецтва? На уроці не проявлять творчості та ініціативи? Тоді ця вправа для вас, адже вона допоможе учням/ученицям сформувати чітке розуміння зв’язків усіх видів мистецтва з музикою. А також сформує здатність адаптуватися до нових ситуацій та працювати в команді.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Новоселицька загальноосвітня школа I-III ступенів
Предмет: Мистецтво
Тема уроку/години спілкування: Мистецтво звуків
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Розвивати навички працювати у групі, формувати вміння адаптуватися до нових ситуацій, по-різному застосовуючи знання.
Ключова складова громадянської компетентності: Гнучкість та вміння адаптуватися
Додаткова/і складова/і компетентності: Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- уміє створювати художні образи засобами різних видів мистецтва;

- знаходить спільні риси між видами мистецтва.

Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Обєднання у групи (3 хвилини)

Запропонуйте учням/ученицям дістати з-під свого стільця стікер, на якому зображений один із знаків альтерації, і таким чином утворити 3 групи.

Змістовий блок

1. Запропонуйте командам узяти кілька листків паперу, олівець і знайти місце, де вони працюватимуть на певній відстані.

2. Запросіть по одній людині з команди, роздайте їм картки, із зазначенням виду мистецтва, пов’язаного з музикою.  

3. Попросіть повернутися до своїх груп та намалювати слово, а інші учасниці/ учасники команди мають його вгадати. Гравці/гравчині повинні малювати лише малюнки: не можна використовувати ані слів, ані чисел. Поясніть, що решта команди може лише висловлювати здогадки і не може задавати питання. Коли слово відгадують, команда має написати його під малюнком. Наголосіть, що на зображення слова у гравців/-чинь є 3 хвилини, а на відгадування його команді дається 2 хвилини. У разі, якщо час вичерпався і команда не відгадала слова, попросіть учасника/-цю, який/-а малював/-ла, підписати малюнок.

4. Тепер запропонуйте командам вибрати наступного/-у гравця/-чиню. І повторіть гру знову. Переконайтеся, що всі учасниці й учасники команди малювали хоча б раз.

5. Наприкінці попросіть групи розмістити свої свої малюнки в «уявній галереї». Це дозволить порівняти та обговорити різні інтерпретації та образи слів.

Слова для роздаткового матеріалу:

  • «Кіно»
  • «Театр»
  • «Хореографія»
  • «Література»
  • «Образотворче мистецтво»

6. Проведіть дебрифінг:

  • Які моменти були для вас найбільш емоційними під час гри?
  • Що ви відчували, коли учасники/-ці вашої групи не могли відгадати ваше слово?
  • Які знання допомогли вам зобразити  вид мистецтва?
  • Яким чином ви вибудовували стосунки в команді?
  • Якби була можливість зіграти гру іще раз, що ви зробили б по-іншому?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці усвідомлюють особливість кожного виду мистецтва та можливість популяризувати їх різними засобами, набувають навичок міжособистісної взаємодії.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Освітня збірка: Усі різні – усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих, - 3тє видання, 2016 (вправа «Культур-словник», с.68-70).

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Для поділу груп відповідна кількість знаків альтерації, аркуші А4 (скільки дітей - стільки ж аркушів), олівці, маркери, біндери та декоративний канат для розміщення малюнків в «уявній галереї».
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда