TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Квітка досягнень

Вправа сприяє усвідомленню, що кожна людина має право на власну думку, але її думка має грунтуватися на фактах і знаннях. Учні/учениці розуміють, що мають право відстоювати власну думку, застосовуючи аргументи, спираючись на докази.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Ірпінська СЗОШ №2 з поглибленим вивченням економіки і права
Предмет: Історія
Тема уроку/години спілкування: Урок узагальнення та систематизації знань, умінь і навичок за темою: “Київська держава наприкінці Х - у I половині ХІ ст.
Клас: 7
Мета вправи/заняття: Формувати критичне мислення, систематизуючи знання про розвиток Київської держави наприкінці Х - у I половині ХІ ст.
Ключова складова громадянської компетентності: Аналітичне та критичне мислення
Додаткова/і складова/і компетентності: Уміння самостійно вчитися
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- знає роки правління князів Володимира Великого та Ярослава Мудрого, дати впровадження християнства як державної релігії, розгрому печенігів під Києвом, час зведення Софійського собору, укладення «Руської правди»;

- знає територію Київської держави (Русі-України) за часів правління Володимира Великого та Ярослава Мудрого;

- може охарактеризувати Русь часів Володимира Великого та Ярослава Мудрого як середньовічну централізовану монархію–імперію;

- може пояснити історичне значення впровадження християнства як державної релігії Київської держави (Русі-України), кодифікації звичаєвого права (укладення «Руської правди»);

- знає місце Русі-України серед європейських держав після прийняття християнства.

Тривалість вправи: 45 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Роздайте учням/ученицям по 2 квіточки.
  2. Поясніть завдання №1 (учні/учениці мають працювати у першій квітці):

Назвіть імена князів Київської Русі наприкінці Х - у I половині ХІ ст. Їх імена запишіть у серцевину своєї квіточки: (пів класу пише Володимира Великого, півкласу - Ярослава Мудрого). Проаналізуйте їх заходи у внутрішній і зовнішній політиці, запишіть заходи на пелюстках. 

3. Поясніть завдання №2 (учні/учениці мають працювати у другій квітці): 

Які зміни в систему судочинства внесені “Руською правдою”/”Салічною правдою”? Проаналізуйте статті законів і на пелюстках запишіть уведені ними покарання (пів класу пише в серцевині “Руська правда”, інша половина класу - “Салічна правда”). 

4. Попросіть дітей написати назву писемного джерела в серцевині квітки і дібрати норми писаних законів, указуючи їх на пелюстках. 

        5. Запросіть добровольця/-ицю доповідати. У цей час вносіть зазначені факти в табличку на дошці.

        6. Поясніть, що інші учні/учениці мають можливість додати власні факти (кроки №4 і №5 застосовуємо після кожного запитання).

        7. Після формування загальної таблиці на дошці на запитання №2 проаналізуйте з дітьми наявність пережитків родового ладу, уведені зміни, які порядки висвітлені в обох документах та чиї інтереси захищають ці закони.

        8. Попросіть учнів/учениць оцініти діяльність князів та ефективність роботи дітей під час уроку, застосовуючи рефлексивний кубик (Додаток 1).

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці усвідомлюють необхідність розвивати навички самоосвіти, необхідність виокремлення головного та формування висновків. Діти розуміють, що успіх і самореалізація особистості прямо залежать від рівня докладених зусиль.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Український переклад: Наскрізні компетентності для демократії. Видання друге© Європейський центр ім. Верґеланда, травень 2019 (вправа "Пахуча квітка", с. 65).

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Роздатковий матеріал: квіточка (по 2 на кожну дитину), ручки кулькові (по одній на кожну дитину).
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда