TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Лінія історії

У вправі застосована техніка формувального оцінювання, яка дозволяє визначити, які історичні події знають учні/учениці і на яких подіях варто зупинитися детальніше. Учасники/учасниці, базуючись на своїх знаннях, розповідають про важливі для країни історичні події. Вправа сприяє зацікавленості школярів/школярок у вивченні історії.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальна установа "Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 27", м. Суми, Сумська область
Предмет: Історія
Тема уроку/години спілкування: Вступ
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Ідентифікувати слабкі місця, зони росту, над якими варто попрацювати, мотивувати та надихати учнів/учениць вивчати історичні події.
Ключова складова громадянської компетентності: Уміння самостійно вчитися
Додаткова/і складова/і компетентності: Аналітичне та критичне мислення, Емпатія
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- може пояснити поняття історія;

- розуміє значення вивчення історії для розвитку особистості як активного члена суспільства;

- може користуватися засобами, за допомогою яких вивчається історія у школі.

Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Роздайте учням/ученицям по 6 кольорових стікерів.
  2. Зверніть увагу учасників/учасниць на розміщену на дошці лінію часу та на картинки, які розташовані на ній (Додаток 1).
  3. Запросіть усіх учасників і учасниць переглянути зображення історичних подій, визначити відомі події та наклеїти на ті, які відомі, кольорові стікери.
  4. Проведіть обговорення:
  • Яку назву мають ці історичні події?
  • Чому ці події важливі для нашої країни?

       5. Роздайте дітям стікери іншого кольору та запропонуйте наклеїти їх на ті зображення-події, про які дізналися щось нове/цікаве.

       6. Проведіть дебрифінг:

  • Які емоції у вас викликають події на зображеннях? Чому?
  • Звідки ви дізналися про ці події?
  • Чому важливо знати події минулого?
  • Як ми можемо дізнаватися про історичні події?
  • Як люди впливають на історичні події?
  • Як кожен/-а із вас у майбутньому може впливати на події, які відбуваються в державі?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Діти ознайомлюються з деякими історичними подіями, розуміють важливість вивчення історії своєї держави для розвитку особистості як активного члена суспільства.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Освітня збірка: Усі різні – усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих, - 3тє видання, 2016 (вправа “Лінія історії”, с. 93).

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Матеріали для створення лінії часу, ілюстрації історичних подій (на вибір учителя/-ьки), кольорові стікери.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда