TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Лінія історії

Вправа сприяє усвідомленню, що історія відіграє важливу роль у нашій соціалізації та формуванні ідентичності, але через те, як її викладають, часто посилюються упередження та стереотипи стосовно інших народів чи країн.

Учасники/учасниці, базуючись на фактах, створюють загальний календар пам’ятних дат Великобританії, США та України, який показує, що одна й та сама дата має різне історичне значення для різних країн

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Краматорська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів 16 Краматорської міської ради Донецької області
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Країни виучуваної мови. Державні свята
Клас: 10
Мета вправи/заняття: Дослідити різне сприйняття і викладання історії; знайти подібності в освітніх системах країн; підвищити зацікавлення культурами й історіями інших народів; розвивати критичне розуміння власної історії.
Ключова складова громадянської компетентності: Знання та критичне розуміння світу
Додаткова/і складова/і компетентності: Громадянська свідомість, Аналітичне та критичне мислення
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • може описувати події в їхній логічній послідовності;
  • висловлює власну точку зору.
Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Об'єднайте дітей у дві групи. Наприклад, запропонуйте на початку уроку вибрати кольоровий листочок певного кольору та об’єднайте дітей у групи за кольором. Кожній групі роздайте маркери окремого кольору (наприклад, одна група - червоні маркери, інша - сині). Ще один колір залиште для себе.
  2. Попросіть усіх учасниць і учасників подумати про 3-5 історичних подій, які надзвичайно важливі історично чи культурно для країни їх групи.
  3. Попросіть дітей записати ці події у календарі. Запропонуйте підходити до дошки по одному-/ій представнику/-ці по черзі. (Заздалегідь підготуйте великий календар на один рік на дошці) (5 хвилин).
  4. Коли всі це зроблять, попросіть дітей пояснити, чому ці дати важливі, що вони означають і чому вони їх вибрали (2-3 хвилини).
  5. Попросіть учасників/учасниць обох груп назвати знаменні дати України і також внести їх до великого календарю (2 хвилини).
  6. Запропонуйте знайти спільні для всіх трьох країн дати. Якщо таких немає, запропонувати дітям знайти, що відзначають 08.03, 01.04, 21.04, 09.05, 24.08, 25.12 у кожній з трьох країн. 
  7. Проведіть дебрифінг (5 хвилин). Запитання для обговорення: 
  • Який із моментів вправи був найбільш емоційний?
  • З якими складнощами ви зіткнулися під час виконання вправи?
  • Чому одна дата має різне культурно-історичне значення для кожної з трьох країн? 
  • Чому є однакові свята? 
  • Як ви вважаєте, коли люди не святкують наші свята, це є проявом байдужості, негативу чи, можливо, є якісь інші причини? 
  • Подумайте, чому ми не святкуємо, наприклад,  21 квітня або 4 липня. 
  • Чому, на вашу думку, важливо вивчати історію? Що буде, якщо ми не будемо вивчати історію своєї країни?
  • Чого ви навчилися в цій вправі?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці усвідомлюють, що не існує єдиної правди, і це найкраще демонструє історія, яка враховує різні перспективи. Діти розуміють: якщо люди будуть слухати або читати історію інших народів, це допоможе краще зрозуміти власну історію.

Використані джерела:

Освітня збірка: Усі різні – усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих, - 3тє видання, 2016, с 93-94. Режим доступу: https://www.schools-for-democracy.org/biblioteka/posibnyky-rady-yevropy-z-prav-liudyny-ta-aktyvnoi-uchasti-dlia-molodi/osvitnya-zbirka-usi-rizni-usi-rivni 

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Додаток 1 (великий роздрукований календар на один рік); набір кольорових карток для об’єднання в групи; маркери трьох кольорів.
Коментарі:

Дозволити учням користуватися інтернетом, якщо виникне необхідність.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда