TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Меншість і більшість в нашій країні

Впрвав складається з роботи в групах з роздатковими картками, що спрямованаї на розвиток компетентностей: толерантного ставлення до інших, їхніх думок і поглядів; усвідомлення та поціновування багатоманітності світу; поваги до загальнолюдських цінностей; уміння працювати в групах на засадах співробітництва.

Застосування вправи: На уроці, Поза уроком
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: НПУ імені М. П. Драгоманова
Предмет: Географія
Тема уроку/години спілкування: Кількість і розміщення населення Землі
Клас: 6
Мета вправи/заняття: Пояснити, що всі люди різні, але всі рівні, та сприяти формуванню толерантного ставлення.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей, Повага, Знання та критичне розуміння світу
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- знає, що люди різні, але рівні;

- усвідомлює толерантне ставлення до представників/-ць людських рас та народів світу.

Тривалість вправи: 15 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Об’єднайте учнів та учениць у малі групи. Роздайте кожній групі набір карток з переліком слів, які характеризують різні суспільні групи: Діти. Люди з інвалідністю. Жінки. Чоловіки. Роми. Китайці. Поляки. Ченці. Політики/-ні. Мусульмани. Європейці. Азіати. Американці. Африканці. Учні/-ениці. Учителі/-ьки.
  2. Попросіть учнів/-ениць у групах уважно роздивитися картки і розкласти їх від 1 до 17 за значущістю, на їхню думку, в суспільстві.
  3. Запросіть першу групу презентувати свою послідовність карток, а інших порівняти з нею власні результати.
  4. Проведіть обговорення: 
  • Чому ви саме так розклали картки?
  • Чи хотілося вам їх розмістити по-іншому? Чому? 
  • Чому розміщення карток у різних груп відрізняється?
  • Як ви ставитеся до того, що визначається значущість людей за віковими, статевими ознаками, кольором шкіри, національною чи релігійною належністю?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці розуміють те, що всі люди різні, але рівні незалежно від їхніх біологічних чи соціальних характеристик. Діти усвідомлюють важливість толерантного ставлення до інших.

Використані джерела:

Голлоб Р., Вайдингер В. «Зростаємо в демократії»: плани уроків для початкового рівня з питань ОДГ/ ОПЛ. (Розділ ІІІ. Рівність: меншість і більшість. Урок 4, вправа «Меншість і більшість в нашій країні», с. 53–54).

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда