TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Меншість та більшість у нашій країні

Ця вправа розрахована для проведення на першому уроці з теми «Нерівності», а також для повторення основних елементів та понять, пов’язаних з нерівностями. Під час цього заняття учні та учениці мають виявити спритність і винахідливість, аби протягом хвилини обговорити, де в житті ми зустрічаємося з нерівностями

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: КЗ "Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 45"
Предмет: Математика
Тема уроку/години спілкування: Числові нерівності
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Поглибити розуміння в учнів та учениць, що в житті людини зустрічається багато нерівностей. Розвивати критичне мислення та впевненість у собі для висловлення власної думки
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Громадянська свідомість, Впевненість у собі
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- розуміє, що таке числова нерівность; нерівность зі змінними; лінійна нерівність з однією змінною;

- може пояснити що таке об’єднання та перетин числових проміжків;

- формулює властивості числових нерівностей, властивості нерівностей зі змінною.

Тривалість вправи: 25 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1. Об’єднайте дітей у малі групи (3-4 особи). Роздайте кожній групі набір карток з орієнтовним переліком слів, які характеризують різні суспільні групи: фінанси, фізіологія, стать, стан здоров’я, освіта.

2. Поясгіть завдання: уважно проаналізувати отриману картку, додати характеристики і записати їх на картки (за бажанням від 1 до 4 характеристик).

3. Попросіть учнів та учениць розташувати картки з характеристиками людей від найменшого до найбільшого у відповідності до їх бачення нерівностей людей, що мають вказані характеристики.

4. Поясніть, що діти мають підготувати презентацію своєї роботи, аргументуючи своє рішення щодо розташування характеристик відповідно до завдання. На виконання цього завдання дайте 5 хвилин.

5. Запросіть кожну групу презентувати і пояснити результати своєї роботи впродовж 1 хвилини.

6. Проведіть дебрифінг. Запитання для обговорення:

  • Які емоції у вас виникали під час виконання вправи?
  • Як ви гадаєте, чим відрізняється багата людина від бідної, висока від низької, здорова від хворої? Як впливає їх фізична чи майнова нерівність на рівноправність?
  • Усі ці люди мають одинакові чи різні права?
  • Кого ми маємо більше поважати: людей, що не мають освіти, чи людей з вищою освітою?
  • У якому документі зафіксовані та закріплені права людини в Україні?
  • Як ви гадає, хто має забезпечувати рівність та повагу прав людини?
  • Що ви особисто можете зробити, щоб люди почували себе рівними?
Підсумок за результатами проведення вправи:

У результаті виконання вправи учні та учениці усвідомлюють, що всі дюди рівні, мають однакові права, а держава має забезпечувати та гарантувати права людини. Діти розуміють, що варто толерантно ставитися до кожної людини та поважати інших незалежно від їх статі, положення у суспільстві тощо.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

- Підручник з алгебри 9 клас https://vshkole.com/9-klass/uchebniki/algebra/ag-merzlyak-vb-polonskij-ms-yakir-2017

- Посібник Ради Європи, Том 2   https://www.schools-for-democracy.org/images/documents/87/RF-CDC-vol-2_ua.pdf

 

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Картки - по 1 на кожну группу, великі аркуші, маркери, годинник із секундною стрілкою або таймер.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда