ewc ce

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Мій улюблений літературний герой

Обмінюючись поглядами про улюблених літературних героїв, учні/учениці отримають уявлення про думки й почуття однокласників/однокласниць, навчаться співпрацювати, вести діалог.

П.І.Б. автора: Чорноус Галина Володимирівна
E-mail автора: galinach04@gmail.com
Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад "Гімназія № 12" Кам'янської міської ради Дніпропетровскої області
Предмет: Українська мова
Тема уроку/години спілкування: Розвиток зв’язного мовлення. Письмовий твір “Мій улюблений літературний герой”.
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Розвивати уявлення учнів/учениць про відмінності та схожості думок всередині групи; вміння ідентифікувати будь-які розбіжності в матеріалах, що аналізуються; вдосконалювати вміння співпрацювати в групах.
Форма/метод роботи: групова робота
Ключова складова громадянської компетентності: Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей
Додаткова/і складова/і компетентності: Аналітичне та критичне мислення, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

виявляє готовність пізнавати людей з різними цінностями, звичаями та типами поведінки

демонструє вміння ідентифікувати будь-які розбіжності, відмінності або відхилення у матеріалах, що підлягають аналізу;

володіє навичками співпраці в групах заради досягнення спільних цілей і незважаючи на розбіжності у поглядах. 

Навчальні результати з програми навчання:

Учень учениця:

поглиблюють знання про структуру і зміст твору;

удосконалюють вміння висловлювати свої думки, розповідати про улюбленого героя твору, рівень культури мовлення;

розвивають фантазію, асоціативне мислення.

Тривалість вправи: 16 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Алгоритм виконання вправи 

1.До уроку разом із учнями/-цями розмістіть на дошці всі принесені стіннівки про улюбленого літературного героя, можливо, малюнки за такими розділами підручника з української літератури для 5 класу: “Світ фантазії та мудрості”, “Історичне минуле нашого народу”, “Рідна Україна. Світ природи” . 

2.Об’єднайте учнів/учениць  за номерами, які вони візьмуть, наприклад, із кошика на учительському столі, у  3 групи по  6-10 у кожній, звернувшись із проханням до дітей взяти бейджик із цифрою 1 або 2, або 3, почепити на одязі на видне місце, зайняти місця за столами, на яких таблички “№1”, “№2”, “№3” (1 хвилина).

3.Запропонуйте членам кожної групи прийняти спільне рішення, яких трьох літературних героїв презентувати, вказавши ім’я, назву твору, автора, вік, соціальне становище, риси характеру, ставлення мовця до улюбленого літературного героя; 2 хвилини).

4.Запросіть спочатку для презентації свого героя  трьох представників від першої групи, попередивши, що для виступу у представників кожної команди є 2,5-3 хвилини. Потім за чергою представників другої і третьої команд (9 хвилин).

        5. Дебрифінг (5 звилин)

  • Як почуваєтесь?
  • Як вам працювалось у групах?
  • Чи були які-небудь несподіванки у виборі улюблених літературних героїв і в чому вони полягали?
  • Як Ви себе почували, коли необхідно було зробити вибір, і чому?    Чому ми цінуємо певних (назвати в першу чергу тих, які згадуються декілька разів) літературних героїв, а  не інших?
  • Як Ви вважаєте: Ваші літературні герої універсальні? Чому так? Чому ні?   
  • Як цей досвід змінив Ваше уявлення про себе?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці:

мають уявлення про інші культури, відмінності та схожості думок всередині групи;

вміють співпрацювати в групах, вести міжкультурний діалог, ідентифікувати будь-які розбіжності у матеріалах, що аналізуються.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Усі різні - усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих. Освітня збірка / Пет Брендер, Руї Гомеш та ін. - Європейський центр ім. Вергеланда, 2016. -                 С. 153-154.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Назви розділів “Світ фантазії та мудрості”, “Історичне минуле нашого народу”, “Рідна Україна. Світ природи”, портрети письменників, твори яких учні вивчали в п’ятому класі, стіннівки учнів/учениць. Бейджики. Секундомір. Тлумачення слова “універсальний”, заздалегідь підготовлене.
Коментарі:

Попередьте, що учні/учениці приходять на урок із заздалегідь заповненими бланками стіннівок про улюбленого літературного героя із вибраного на власний розсуд твору, який вони вивчали на уроках української літератури в 5 класі.  

Тлумачення слова.

У питанні: “Як Ви вважаєте: Ваші літературні герої універсальні?” наявне слово універсальний, яке для дітей такого віку може бути незрозумілим, тому необхідно пояснити його значення.

Презентуючи улюблених літературних героїв, представники груп звертають увагу присутніх тільки на  ім’я, назву твору, автора, вік, соціальне становище, риси характеру, ставлення мовця до улюбленого літературного героя через брак часу. Іншу інформацію про улюбленого літературного героя із стіннівок учні/учениці використають під час написання твору.

Цю вправу можна провести в онлайн-режимі на платформі ZOOM або на платформі такого типу, об’єднавши учнів\учениць по “кімнатах”.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

ewc ce mo norw

Програма реалізується у співпраці з БО «Центр освітніх ініціатив» й ІСАР «Єднання»,
за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


logo footer 2 logo2

© 2021 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда