TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Мій улюблений літературний герой / моя улюблена літературна героїня

Обмінюючись поглядами про улюблених літературних героїв/героїнь, учні/учениці отримають уявлення про думки й почуття однокласників/однокласниць, навчаться співпрацювати, вести діалог.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад "Гімназія № 12" Кам'янської міської ради Дніпропетровскої області
Предмет: Українська мова
Тема уроку/години спілкування: Розвиток зв’язного мовлення. Письмовий твір “Мій улюблений літературний герой / моя улюблена літературна героїня”.
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Розвивати уявлення учнів/учениць про відмінності та схожості думок всередині групи; вміння ідентифікувати будь-які розбіжності в матеріалах, що аналізуються; удосконалювати вміння співпрацювати в групах.
Ключова складова громадянської компетентності: Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей
Додаткова/і складова/і компетентності: Аналітичне та критичне мислення, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • поглиблює знання про структуру і зміст твору;
  • удосконалює вміння висловлювати свої думки, розповідати про улюбленого/-у героя/-їню твору, рівень культури мовлення;
  • розвиває фантазію, асоціативне мислення.
Тривалість вправи: 16 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. До уроку разом із учнями/-цями розмістіть на дошці всі принесені стіннівки про улюбленого/-у літературного/-у героя/-їню, можливо, малюнки за такими розділами підручника з української літератури для 5 класу: “Світ фантазії та мудрості”, “Історичне минуле нашого народу”, “Рідна Україна. Світ природи” . 
  2. Об’єднайте учнів/учениць за номерами, які вони візьмуть, наприклад, із кошика на учительському столі, у 3 групи по 6-10 у кожній, звернувшись із проханням до дітей взяти бейджик із цифрою 1, 2 або 3, почепити на одязі на видне місце, зайняти місця за столами, на яких таблички “№1”, “№2”, “№3” (1 хвилина).
  3. Запропонуйте членам/членкиням кожної групи прийняти спільне рішення, яких трьох літературних героїв/героїнь презентувати, вказавши ім’я, назву твору, автора, вік, соціальне становище, риси характеру, ставлення мовця/мовчині до улюбленого/-ї літературного/-ї героя/-їні (2 хвилини).
  4. Запросіть спочатку для презентації свого/-єї героя/-їні трьох представників/-ць від першої групи, попередивши, що для виступу у представників/-ць кожної команди є 2,5-3 хвилини. Потім представників/-ць другої і третьої команд (9 хвилин).
  5. Проведіть дебрифінг (5 звилин). Запитання для обговорення:
  • Як почуваєтесь?
  • Як вам працювалось у групах?
  • Чи були які-небудь несподіванки у виборі улюблених літературних героїв/-нь і в чому вони полягали?
  • Як ви почувалися, коли необхідно було зробити вибір, і чому?   
  • Чому ми цінуємо певних (назвати в першу чергу тих, які згадуються декілька разів) літературних героїв/-нь, а не інших?
  • Як ви вважаєте, ваші літературні герої/-ні універсальні? Чому так? Чому ні?   
  • Як цей досвід змінив ваше уявлення про себе?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці мають уявлення про інші культури, відмінності та схожості думок всередині групи. Діти вміють співпрацювати в групах, вести міжкультурний діалог, ідентифікувати будь-які розбіжності у матеріалах, що аналізуються.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Освітня збірка: Усі різні – усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих, - 3тє видання, 2016, ст. 153-154.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Назви розділів “Світ фантазії та мудрості”, “Історичне минуле нашого народу”, “Рідна Україна. Світ природи”, портрети письменників/-ць, твори яких діти вивчали в п’ятому класі, стіннівки учнів/учениць. Бейджики. Секундомір. Тлумачення слова “універсальний”, заздалегідь підготовлене.
Коментарі:
  1. Попередьте, що учні/учениці мають прийти на урок із заздалегідь заповненими бланками стіннівок про улюбленого/-у літературного/-у героя/-їню із вибраного на власний розсуд твору, який вони вивчали на уроках української літератури в 5 класі.  
  2. Тлумачення слова. У питанні: “Як ви вважаєте, ваші літературні герої/-ні універсальні?” наявне слово універсальний, яке для дітей такого віку може бути незрозумілим, тому необхідно пояснити його значення.
  3. Презентуючи улюблених літературних героїв/-нь, представники/-ці груп звертають увагу присутніх тільки на  ім’я, назву твору, автора/-ку, вік, соціальне становище, риси характеру, ставлення мовця/мовчині до улюбленого/-ї літературного/-ї героя/-їні через брак часу. Іншу інформацію про улюбленого/-у літературного/-у героя/-їню із стіннівок учні/учениці використають під час написання твору.
  4. Цю вправу можна провести в онлайн-режимі на платформі ZOOM або на платформі такого типу, об’єднавши учнів/учениць у “кімнати”.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда