TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Мої попутники/попутниці

Вправа сприяє усвідомленню наявності стереотипів. Учні/учениці, базуючись на власному досвіді, цінностях, навчаться визначати вплив стереотипів на життя у багатоманітному суспільстві.

Застосування вправи: На уроці, Поза уроком
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Курахівський ліцей "Престиж" І-ІІІ ступенів (академічного спрямування) Курахівської міської ради Донецької області
Предмет: Громадянська освіта
Тема уроку/години спілкування: Стереотипи та упередження
Клас: 10
Мета вправи/заняття: Сформувати навички визначати типи стереотипів, їхній вплив на життя у багатоманітному суспільстві.
Ключова складова громадянської компетентності: Знання самого себе та критична самооцінка
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага, Прийняття невизначеності та неоднозначності, Гнучкість та вміння адаптуватися
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- розрізняє види стереотипів;

- демонструє навички ефективної комунікації;

- може критично оцінювати факти, остерігатись упереджень та необ’єктивності, приймати рішення на основі мотивованих суджень;

- виявляє почуття людської гідності, самоповаги та поваги до інших, незалежно від соціальних, культурних, мовних, релігійних та інших відмінностей.

Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Об’єднайте учнів та учениць у 3 групи по 4-5 осіб (порахувавши від 1 до 4; за днями тижня; порами року або будь-яким зручним способом). Зверніть увагу, що груп може бути 2-5, тобто кількість груп залежить від кількості учнів/-ениць у класі. Якщо груп більше ніж 3, то потрібно додати час, на кожну групу по 3 хвилини.
  2. Роздайте кожному/-ій учню/-ениці копію завдання (Додаток 1).
  3. Попросіть кожного/-у учня/-еницю обрати трьох людей, з якими б вони подорожували найохочіше, і трьох, з якими неохоче.
  4. Після того, як всі зроблять власний вибір, попросіть розказати, кого вони обрали та чому, порівняти тих, кого вони обрали, з'ясувати, чи були якісь подібності.
  5. Попросіть кожну групу скласти спільний список (три плюси та три мінуси).
  6. Попросіть кожну групу представити свої спільні списки з обгрунтуванням спільного вибору.
  7. Проведіть обговорення, використовуючи такі запитання:
  • Наскільки важко було зробити вибір? На що ви спиралися, здійснюючи його?
  • Які основні чинники  вплинули на вибір пасажирів/пасажирок?
  • Чи у когось в групі був схожий життєвий досвід? Як він вплинув на ваш вибір?
  • Що у вашому виборі було найскладнішим?
  • Чи вплинули ваші стереотипи та упередження на вибір пасажирів/пасажирок? Які саме?
  • Звідки беруться образи стереотипів?
  • Які стереотипии викликає список пасажирів/пассажирок?
  • Якби у вас була можливість більше дізнатися про цих людей, чи вплинуло б це на ваш вибір і чому?
  • Що б ви відчули, якби ніхто не захотів підсісти до вас у купе?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці усвідомлюють наявність стереотипів; демонструють,що не сприймають усю спільноту через окремих представників/-ць; розуміють, що власна думка не є найоб'єктивнішою; визначають пріоритети під час ухвалення рішення.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:
Освітня збірка: Усі різні – усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих, - 3тє видання, 2016 («Єврозалізниця», с. 79-81).
 
Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: варіант 1: розмістіть стільці острівцями( це зручно для трьох груп); варіант 2: поставте стільці навколо столів (кількість столів відповідає кількості груп); матеріали (роздруковані списки пасажирів/пасажирок).
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда