TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Моя історія (очима літературного/-ої героя/героїні)

Вправа сприяє усвідомленню, що кожна людина є особливою й неповторною, має власну індивідуальність, переконання та світогляд. Учень/учениця, базуючись на фактах, власному досвіді, цінностях, традиціях створюють історію свого літературного/-ої героя/героїні.

Застосування вправи: На уроці, Поза школою
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Великоновосілківський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2 Великоновосілківської селищної ради
Предмет: Українська література
Тема уроку/години спілкування: Характеристика героїв та героїнь повісті І. Я. Франка “Захар Беркут”
Клас: 7
Мета вправи/заняття: Сформувати критичний підхід до власної історії очима літературного/-ої героя/героїні
Ключова складова громадянської компетентності: Знання самого себе та критична самооцінка
Додаткова/і складова/і компетентності: Вміння слухати та спостерігати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- характеризує образи Захара Беркута, Максима, Мирослави, Тугара Вовка, Бурунди, Митька Вояка;

- висловлює судження про проблему вибору людини у вирішальній ситуації;

- розуміє значення історичної пам’яті для кожної людини, приналежності до свого народу, національної свідомості, вірності Батьківщині.

Тривалість вправи: 15 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Ця вправа проводиться після ознайомлення з текстом твору на етапі підсумку уроку характеристики героїв та героїнь повісті І. Я. Франка “Захар Беркут”. 

  1. Попросіть учнів/учениць класу за 1 хвилину об’єднатися в групи по 3-4 особи (як сидять у класній кімнаті по 2 парти), витягнути картку, на якій на зворотному боці записане ім’я героя/героїні повісті “Захар Беркут”: Захар Беркут, Максим, Мирослава, Тугар Вовк, Бурунда, Митько Вояк. У такий спосіб утворюється 6 груп.
  2. Попросіть кожну групу протягом 5 хвилин продумати по три події, що позначилися на житті їхнього літературного/-ої героя/героїні. Події можуть стосуватися політики, історії, родини, культури. 
  3. Поясніть, що протягом 2 хвилин кожна група має розповісти, чому ці події важливі для літературного/-ої героя\героїні, як вони позначилися на характері героя/героїні, його/її поведінці.
  4. Проведіть обговорення (7 хвилин):
    • Що ви відчули, коли дізналися, якого /-у героя/героїню будете аналізувати?
    • Які емоції ви пережили, коли згадували життя того/тієї чи іншого героя/героїні відповідно до його/її переконань, вчинків і як вони змінювалися? 
    • Як пов’язане життя людини з життям суспільства?
    • Чим зумовлений життєвий вибір людини?
    • Чому ми надаємо переваги одним подіям, а не іншим?
    • Як ця вправа допомогла вам зрозуміти героя/героїні?
    • Про що варто задуматися кожному з нас?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці усвідомлюють, що події в суспільстві та родині впливають на поведінку та характер людини.  Від них часто залежить життєвий вибір людини. Діти розуміють, що пояснювати свою мотивацію, критично осмислювати свої емоції та почуття в найрізноманітніших ситуаціях, свою перспективу бачення світу допомагає людині зрозуміти саму себе. Презентуючи історію свого/-єї літературного/-ої героя/героїні, учні та учениці вчаться уважно прислухатися до різних думок.

Використані джерела:

Освітня збірка: Усі різні – усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих, - 3тє видання, 2016, с.134-135.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Парти мають стояти у звичному порядку. Картки з іменами героїв/героїнь повісті І. Я. Франка “Захар Беркут”
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда