TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Моріжок унікальності

Групова вправа, яка покаже на практиці індивідуальність кожного, змотивує до активної роботи, закумулює ідеї кожного та покаже, що нас об’єднує те, що ми всі люди зі своєю гідністю і правами.

Так: Апробована в рамках Програми
Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Дачненська гімназія з дошкільним підрозділом Курахівської міської ради Донецької області
Освітня галузь: Громадянська та історична
Предмет: Етика
Тема уроку/години спілкування: Конструктивна комунікація. Спілкування в групі. Доброзичливість. Щирість. Повага у спілкуванні.
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Показати на практиці індивідуальність кожного, змотивувати учнів до активної роботи, закумулювати ідеї кожного та показати, що нас об’єднує те, що ми всі люди зі своєю гідністю і правами.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага
Очікувані результати:

Очікувані навчальні результати з ДСБСО:

пізнає себе як неповторну особистість, наділену гідністю [6 ГІО 5.1.1]

 а точніше:

обґрунтовує унікальність та неповторність кожної людини

[6 ГІО 5.1.1-1]

поводиться з повагою до гідності інших осіб

[6 ГІО 5.1.1-2]

розрізняє та ідентифікує локальні, регіональні, національно-культурні спільноти, співвідносить себе з ними

[6 ГІО 5.1.1-3]

детально описує та характеризує в цілому себе та інших осіб за різними ознаками (інтереси, світогляд тощо) [6 ГІО 5.1.1-4]

  • з дескрипторів:
  • Дає можливість іншим висловлювати думку. 
  • Поважає іншу людину як рівну собі
Критерії успіху для учнів / учениць: - я пізнаю себе як неповторну особистість, наділену гідністю; - я визнаю, що всі люди унікальні та неповторні; - я поводжусь з повагою до гідності інших людей; - я детально описую себе та інших осіб за різними ознаками.
Тривалість вправи: 20 хв
Інструкція для проведення вправи:

Підготуйте класну кімнату до виконання вправи. Розставте стільці по колу за кількістю учнів/учениць. Позаду поставте одинарні парти, на які покладіть аркуш і маркер.

Крок 1. Запропонуйте дітям показати  долоньки (зверніть увагу на різноманітність виконання вправи). 

Крок 2. Попросить учнів виконати стрибок. Інструкцію не надавайте. Стрибок може бути виконаний на двох/одній нозі, в сторону/вверх та можуть бути інші інтерпретації.

Крок 3. Попросіть кожну/кожного/учениць подумати про особисту рису, яка, на їх думку, унікальна, і ніхто більше у групі цього немає. Цю характеристику потрібно записати на аркуші.

Крок 4. Об’єднайте дітей в 4  групи. Запропонуйте проговорити по черзі те, що вони написали на аркуші. В результаті обговорення кожна група повинна розкласти аркуші в два стовпчика: в перший покласти ті риси, які не повторювалися ні в кого (унікальні для цієї групи); в другий - ті, які повторювались (схожі для членів/членкінь групи).

Крок 5.Запропонуйте обрати в групі спікера/спікерку, які представлять унікальні та схожі риси представниць/представників груп. Поверніться в загальне коло та почніть обговорення.

Дебрифінг.

  • Що ви відчували, коли виконували вправу?
  • Що було простіше: знаходити те, що нас відрізняє одне від одного, чи те, що у нас спільне?
  • Що ви дізналися про себе/про інших в групі/класі?
  • Як ви думаєте, те що вирізняло вас в цій групі могло бути спільним для інших людей у світі?
  • Що нас усіх об’єднує?
Використані джерела:

Під час розробки були використані елементи вправи “Я теж” із освітньої збірки “Усі різні - усі рівні”

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: стільці мають бути розміщені по колу за кількістю учнів, позаду повинні стояти одинарні парти. Матеріали: папір А4 (1 аркуш на групу), маркер (по 3 штуки різних кольорів на кожну групу)
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда